Dizajn

Dizajnové inšpirácie pre všetky oblasti bývania – horúce trendy od svetových interiérových návrhárov, najnovšie kreácie pre každý interiér.

Fialové taburetky a oranžový obraz v obývačke.
Dizajn

Najobľúbenejšie interiérové štýly

Vzhľad domova odráža osobnosť majiteľa. Medzi obľúbené štýly, v ktorých si Slováci zariaďujú svoj interiér, nepochybne patrí minimalizmus, štýl inšpirovaný severským dizajnom a interiér plný pestrých farieb.

Obývačka so sedačkou a kreslami zariadená v škandinávskom štýle.
Dizajn

Máte pocit, že milovanému škandinávskemu štýlu niečo chýba? Toto sú 4 tipy ako ho oživiť!

Škandinávsky štýl v interiérovom dizajne si už dávno získal srdcia ľudí po celom svete svojou jednoduchosťou, pohodovou eleganciou a prírodnými materiálmi. Ak však máte pocit, že bývanie v tomto dizajne potrebujete oživiť, tu je niekoľko tipov, ako to dosiahnuť.

Obývačka s jedálňou a vianočným stromčekom, zariadená v industriálnom štýle.
Dizajn

Unavujú vás gýčové dekorácie? 6 tipov, ako si vytvoriť nekonvenčné Vianoce v industriálnom štýle

Vianočné sviatky sa blížia a s nimi aj túžba premeniť svoj domov na útulné miesto s výnimočnou atmosférou. Pre milovníkov industriálneho dizajnu je to výzva – ako navodiť vianočnú atmosféru a pritom zachovať drsnejší úžitkový dizajn svojho obľúbeného štýlu.

Malá obývačka a pracovňa.
Dizajn

Ako zariadiť a opticky zväčšiť malé priestory? Vyskúšajte týchto 7 dizajnérskych trikov

Môže sa zdať, že plánovanie zariadenia malej izby je náročné a miestami aj frustrujúce. Malý priestor sa tak stáva technickou výzvou, ktorú si len ťažko viete predstaviť ako formu zábavy. Našťastie existuje množstvo trikov, ktoré aj takéto miestnosti dokážu premeniť na útulný, vzdušný a opticky väčší priestor. 

Vizualizácia obývačky s televízorom na stene, zeleným kreslom, stolíkom a skrinkami.
Dizajn

Všade dobre, doma HOME

Počas dňa sa každý cíti dobre inde, ale všetci by sme sa mali dobre cítiť najmä doma. K útulnej atmosfére domova prispieva aj dizajn interiéru. Ako si vybrať praktický a dizajnový nábytok, ktorý prispeje k útulnej atmosfére u nás doma?

Žena v bielom sa dotýka stropného svietidla.
Dizajn

Jedna centrálna lampa nestačí. Odborník radí, ako vybrať osvetlenie pre každú miestnosť

V správnom osvetlení domova sa skrýva kľúč k pohodliu a funkčnosti každej miestnosti. Centrálne svietidlo v izbe často nestačí na to, aby splnilo všetky potreby obyvateľov. Je dôležité zvážiť, aké aktivity sa v danom priestore odohrávajú, a prispôsobiť osvetlenie týmto potrebám. Vyberajte ho preto s rozvahou.

Detail na mosadznú kľučku na čiernych dverách.
Dizajn

Štýl, ktorý si zamilujete!

Ježia sa vám chĺpky na rukách, keď si predstavíte doma bielu lesklú kuchynskú linku, sivý gauč a jednoduchý nábytok z drevotriesky v dekore dub sonoma? Chcete vo svojom interiéri zažiť dotyk surového dreva, železa, kameňa, prírody? Milujete tradície a razíte názor, že netreba nič vymýšľať, pretože tie najlepšie veci už boli vymyslené? Presne vám sadne rustikálny štýl ako uliaty! 

Drevená sedačka s bielym podsedákom a farebnými vankúšmi pri sivej stene a podlahe.
Dizajn

Páčia sa vám nepreplnené izby, ale minimalizmus pôsobí príliš chladno? Riešením môže byť tento dizajn

Minimalizmus sa vyznačuje rovnými líniami, vzdušnými priestormi, redukciou zbytočností a tlmenou farebnou paletou, ktorej dominuje biela, sivá či čierna. Zatiaľ čo mnohí oceňujú jeho upokojujúci účinok, na iných pôsobí chladne. Odpoveďou im je warm minimalism – teda hrejivý minimalizmus. Spája ideály pôvodného štýlu s teplými a zemitými tónmi, prírodnými materiálmi a organickými textúrami. Začleňte jeho kľúčové prvky do svojho domova.

Obývačka s bielou sedačkou, konferenčným stolíkom a lamelami na stene.
Dizajn

Home = domov

S trendom otvorených dispozícií je domácnosť ladená v jednotnom štýle čoraz častejšou požiadavkou. Pozornosť jej venuje aj nový program HOME od spoločnosti DECODOM, ktorý v septembri ponuku kuchýň rozšíril o obývačkové moduly. Program je cenovo prístupný a zákazník si ho môže prispôsobiť vlastným potrebám a vkusu.

Kuchyňa vo vidieckom štýle s drevenou podlahou a bielou kuchynskou linkou.
Dizajn

Starí rodičia vedeli, ako na to. Týmito krokmi vnesiete domov útulnosť a teplo vidieckeho bývania

Vidiecky štýl nikdy neomrzí. Pri zariaďovaní miestností môžete kombinovať rôzne materiály a motívy. Kvetinových vzorov a prírodných materiálov pri tomto štýle nikdy nie je dosť. Inšpirujte sa tipmi, ako vniesť do interiéru vidiecku atmosféru.