Bývanie

Odborné rady a návody ako si skrášliť bývanie, zariadiť kuchyňu, obývaciu izbu, detskú izbu, spálňu, či kúpeľňu a WC v online magazíne pre váš domov.

Spoločenská miestnosť v byte so sedačkou, televízorom a skleneným jedálenským stolom.
Navrhovanie interiéru

Ani by ste neverili, že ste v storočnej budove! Byt v centre Bratislavy premenili na nadčasové bývanie len za tri mesiace

Budova na Gorkého číslo 7 v centre Bratislavy prešla za takmer sto rokov zásadným prerodom. Ten ďalší sa zostáva odohrávať už len individuálne, za dverami jej bytov. Jeden z nich s rozlohou 83 metrov štvorcových pomohla pretvoriť z dvojizbového opäť na trojizbový interiérová dizajnérka Martina Gvizdová z Ellements_Studio.

Moderná minimalisticky zariadená kúpeľňa
Kúpeľňa, WC

Zbavte sa neporiadku: Ako dosiahnuť minimalistický dizajn vo vašej kúpeľni

V súčasnom uponáhľanom svete, kde je čas vzácny, je minimalistický dizajn vo vašej kúpeľni nielen estetickým trendom, ale aj praktickým riešením. Minimalizmus prináša do priestoru pokoj a harmóniu. Správne riešenia v kúpeľni vám pomôžu zbaviť sa neporiadku a vytvoriť si miesto na oddych a relaxáciu. Ak aj vy túžite po kúpeľni bez zbytočností, pozrite sa na naše praktické tipy, ako dosiahnuť minimalistický dizajn vo vašej kúpeľni.

Bryndzová nátierka v miske.
Kuchyňa, jedáleň

Vynikajúce recepty z májovej bryndze, ktoré sa vám oplatí vyskúšať. Už ste skúšali pripraviť pravý demikát či banoš?

Každý Slovák vie, že bryndza je v máji najlepšia. Ideálne priamo zo salaša. Zachutí vám ako predjedlo, polievka i hlavný chod.

Kachličkár nanáša zubovou stierkou lepidlo na obkladačku.
Kúpeľňa, WC

Tipy na rekonštrukciu kúpeľne

K modernizácii a rekonštrukcii kúpeľne sa často pristupuje s cieľom dosiahnuť úspory využívania jej vybavenia a celkovo vylepšiť jej vzhľad, najmä v prípade, že jej aktuálne riešenie už nevyhovuje potrebám používateľov. Čo všetko je potreba riešiť?

Zelený dom s vysunutou terasou z exteriéru.
Navrhovanie interiéru

Ako prvé vás upúta jeho netradičná farba. Opotrebovaný dom zo 60. rokov sa radikálne zmenil, vnútri už starý interiér nečakajte

Vernosť miestu, ktoré sa úzko viaže k rodinnej tradícii, preukázal súčasný majiteľ vily v pražskom Podolí. Šesťdesiatročný objekt v chatrnom stave zveril do rúk ateliéru Aoc architekti, aby precitol do novej podoby a ponúkol vysoký rezidenčný štandard. Bohatá okolitá vegetácia doviedla architektov k nápadu použiť na fasáde zelenú.

Prestretý jedálenský stôl z masívu.
Nábytok

Tieto zásady musíte ovládať, ak máte doma nábytok z masívu. Čo nikdy nepoužívať a čo pomáha na škrabance a škvrny?

Masívny nábytok zvykne už na prvý pohľad pútať pozornosť – je výnimočný, odolný a má jedinečnú štruktúru. Ak chcete mať doma kvalitný kúsok, ktorý vydrží, masív bude určite dobrou voľbou.

Žena v kuchyni vysáva rozliatu vodu na podlahe.
Domáce spotrebiče

Majú tyčové vysávače nižší výkon ako klasické a naozaj sa s nimi pracuje ľahšie? Odborník búra najčastejšie mýty

Na čo nezabudnúť pri výbere kvalitného bezdrôtového vysávača? Na otázky nám odpovedal produktový špecialista značky Electrolux René Kubaník.

Dom Hütt s jazierkom na dvore z exteriéru.
Ekolife

Rodina s deťmi žila v karavane, no na stavbu domu im banka odmietla dať peniaze. Dnes ich bývanie pokojne môže ísť príkladom

Novostavba vznikla na náročnom, zužujúcom sa pozemku pri železnici. Ultra udržateľný dom vytvára viac energie, ako spotrebuje.

Žena v zástere čistí chladničku.
Kuchyňa, jedáleň

6 krokov, ktorými docielite čistú a voňavú chladničku. Na jeden sa pritom často zabúda!

Bez pravidelnej údržby sa na vonkajších povrchoch i vnútri políc chladničky hromadia škvrny a zvyšky jedla. Ak nekontrolujete trvanlivosť jej obsahu priebežne, ľahko sa stane, že vás nepríjemne prekvapia pokazené zabudnuté potraviny, prípadne ich zápach. Ako udržať chladničku permanentne v dobrom stave a v čistote? Pozvite si na pomoc sódu bikarbónu, vodu, saponát a suché handričky.

Otvorená umývačka riadu v kuchyni.
Domáce spotrebiče

Ako ušetriť pri umývaní riadu?

Chceli by ste jednoducho ušetriť – vodu, energiu aj čas? Nie je to také ťažké, pozrite sa.