Materiály

Zdroj informácií o stavebných materiáloch pre každého, kto stavia či rekonštruuje. Monitor aktuálnych trendov na trhu so stavebnými materiálmi.

Grafika kampane od Cemmac Staviame a fandíme spoločne.
Materiály

Stavajme a fandime spoločne – s výbavou od CEMMACu              

CEMMAC pripravil pre stavbárov letnú kampaň spojenú s futbalovým šampionátom UEFA 2024. Vo všetkých dobrých stavebninách môžete s nákupom cementu získať výbavu futbalového fanúšika a podporiť tak našich chlapcov už v zápasoch skupiny E s Belgickom, Ukrajinou a Rumunskom. Veríme však, že sa vám zíde aj v pokračovaní šampionátu!

Budova závodu Baumit v Rohožníku z diaľky.
Aktuality

Baumit Slovensko oslavuje 30. výročie svojho vzniku

Za uplynulých 30 rokov sa z Baumitu stal líder na trhu suchých omietkových zmesí, tepelnoizolačných systémov a produktových riešení pre lepenie dlažby či sanácie vlhkosti historických budov. Medzi výrobcami suchých maltových zmesí patrí k najväčším výrobcom na Slovensku.

Vizualizácia rodinného domu s plotom Blok  Mac M Lite.
Materiály

Elegantný úzky formát oplotenia so vzhľadom štiepaného kameňa

Ak hľadáte vhodný výber plotového systému do zástavby rodinných domov či do firemných areálov, určite vás príjemne prekvapia novinky od spoločnosti Premac.

Poschodový rodinný dom.
Materiály

Dom z pórobetónových tvárnic Ytong Lambda YQ je inšpiráciou pre ďalších staviteľov

Inšpiratívna nie je len konečná podoba domu a veľká spokojnosť jeho majiteľov s tým, čo spoločne dokázali vytvoriť. Inšpiráciou pre každého staviteľa, ktorý ešte stojí na začiatku celej cesty k novému domovu, môže byť aj proces, ako k stavbe svojho domu jeho majitelia pristupovali. Pórobetónové tvárnice Ytong a tepelnoizolačné dosky Multipor dokonale zapadli do plánov mladých manželov a dnes im navyše aj skvele slúžia.

Rodinný dom s terasou.
Materiály

Postavte rodinný dom s maximom výhod

Ak chystáte stavbu domu, môžete získať množstvo výhod. Spoločnosť HELUZ si totiž na českom a slovenskom trhu vytvorila sieť osvedčených partnerov, vďaka ktorým jej klienti pri nákupe tehál získavajú celý rad ďalších zliav.

Dvaja robotníci pri stavbe tehlového múru.
Materiály

Pri stavbe domu v dobrom aj zlom: Keď spolu s materiálom získavate aj služby

Návrh domu a výber vhodného stavebného materiálu sú náročné procesy. Aj samotná realizácia hrubej stavby môže prinášať problémy, s ktorými si stavebník nemusí tak ľahko poradiť. Aj z toho dôvodu sa vyplatí staviť na výrobcu, ktorý s investorom zostane aj po dodávke materiálu a v prípade potreby mu podá pomocnú ruku.

Mapesil AC N02
Materiály

Trojica tmelov pre dokonalé škáry

Spoľahlivo a esteticky vyplniť pružné a dilatačné škáry pomôžu nové tmely od výrobcu stavebnej chémie Mapei.

Muž ukladá vencovku Heluz Rapid.
Materiály

HELUZ RAPID ponúka rýchle a jednoduché riešenie venca

Tehlový systém HELUZ privítal v rodine Zmysluplného celku produktovú novinku nesúcu príznačný názov RAPID. Oproti bežným vencovkám sa vyznačuje nadštandardnou tepelnou izoláciou, ale tiež výrazným zrýchlením a zjednodušením stavby.

Základný blok.
Materiály

Novinka v sortimente Leier: Betónové bloky

Medzi novinkami v sortimente prefabrikátov výrobcu Leier Baustoffe SK nájdete už aj betónové bloky, ktoré majú svoje využitie v betonárňach, v stavebnom, drevárskom i poľnohospodárskom priemysle. Ponúkajú skvelé riešenie pri výstavbe kójí a úložných boxov.

Otec a dve deti skáču do bazéna pri dome.
Materiály

HELUZ spúšťa revolúciu v stavebníctve – ako prvý poskytne doživotnú záruku

Spoločnosť HELUZ dlhodobo rozvíja svoju víziu udržateľného stavebníctva, ktorú najnovšie podporuje bezkonkurenčnou novinkou. Ako jediný výrobca na trhu ponúka stavebníkom unikátnu možnosť získať na hrubú stavbu svojho rodinného domu doživotnú záruku.