Ekobývanie

Tipy a inšpirácie pre každého, kto chce bývať ekologicky. Ekostavby, stavebné technológie šetrné k životnému prostrediu, úsporné zdroje svetla, ekologické bývanie a lifestyle.

Dom Hütt s jazierkom na dvore z exteriéru.
Ekolife

Rodina s deťmi žila v karavane, no na stavbu domu im banka odmietla dať peniaze. Dnes ich bývanie pokojne môže ísť príkladom

Novostavba vznikla na náročnom, zužujúcom sa pozemku pri železnici. Ultra udržateľný dom vytvára viac energie, ako spotrebuje.

Sklenená chatka v lese s bazénom a terasou.
Ekolife

O tomto čarovnom mieste pri luxusnej štvrti dlho nik netušil. Dnes ukrýva sklenenú chatku, stvorenú pre dokonalý relax

Kam by ste najradšej utiekli, keď už máte všetkého plné zuby? Väčšina z nás určite do ticha prírody. Priamy kontakt so zeleňou je nesmierne upokojujúci. Práve v takomto prostredí, v krásnom, starom a navyše zabudnutom kúsku lesa vyrástol malý domček – takmer celý vyrobený zo skla.

Mladí muž a žena sa spolu dívajú do tabletu.
Technológie

Connected Home – Systém domácej automatizácie od spoločnosti Siemens

Connected Home je systém domácej automatizácie, ktorý sa ľahko kombinuje a inštaluje. Zároveň kombinuje komfort s úsporami energie a znížením prevádzkových nákladov.

Pracovné priestory s okrúhlym stolom v biznisovej budove.
Stavba

S oknom do budúcnosti – aký vplyv majú na navrhovanie udržateľných budov technológie

Súčasná architektúra sa neustále vyvíja a jedným z jej hlavných smerov je navrhovanie udržateľných budov. Kľúčovú úlohu tu zohrávajú moderné technológie, ktoré utvárajú nielen vzhľad budov, ale predovšetkým ovplyvňujú životné prostredie.

Nabíjacia stanica Schneider electric.
Ekolife

Schneider Charge nabije auto inteligentne a bezpečne

Schneider Charge, novinka v portfóliu nabíjacích staníc Schneider Electric, je špeciálne navrhnutá pre domácnosti. Ponúka robustné a zároveň nákladovo efektívne riešenie.

Vizualizácia rohovéo kozubu Kingfire Kanto v obývačke.
Ekoinfo

Značke Schiedel záleží na prírode. Rohový krb Kingfire Kanto získal prestížnu certifikáciu Blauer Engel

KINFGIRE KANTO certifikované s etiketou „Blauer Engel“.

Rodičia s dvoma deťmi utekajú popri rodinnom dome s fotovoltickými panelmi.
Ekolife

Bývať sa dá lacnejšie aj v starších domoch. 10 spôsobov, ako znížite výdavky na energie a ušetríte aj prírodu

Uvažujete nad tým, či sa dá zo staršieho domu vytvoriť ekologické bývanie? Ak venujete pozornosť energetickej efektívnosti, je to možné. Medzi najdôležitejšie momenty patrí zlepšenie izolácie a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Myslite na to, že každý dom je individuálny a najlepšie riešenie závisí od vašich konkrétnych potrieb a finančných možností. Pomôžu vám tieto tipy.

Záber na dom s mostíkom z ulice
Návšteva

Na prvý pohľad nenápadný kváder, no neuveríte, čo sa skrýva za ním! Na výnimočnom pozemku vzniklo bývanie, aké často nevidno

Mimo konvenčnej zástavby stredočeskej obce za hranicami Prahy sa vyníma, a to doslovne na vrchole svahu, rodinný dom s mostíkom. Asymetrická parcela, jej zvýšená poloha a takmer žiadne susedstvo sa ukázali ako nesporná výhoda. Zásluhou týchto okolností mohlo tak vzniknúť výnimočné architektonické stvárnenie objektu od štúdia NEUHÄUSL HUNAL.

Helin Loik-Tomson Obhorené sviečky, zvyšky vosku a knôty.
Ekolife

Ako vyčistiť sklenené nádoby od stuhnutého vosku? 3 návody, s ktorými to pôjde bez veľkej námahy

Keď dohorí sviečka v skle, prídete o nádhernú vôňu, ktorú okolo seba šírila. O čo však nemusíte prísť, je praktická nádoba, v ktorej bola umiestnená. Ak ju viete vyčistiť, môžete ju totiž premeniť na dekoráciu do domácnosti alebo organizér.

Žena vyhadzuje v kuchyni odpad do koša.
Ekolife

Vyhadzujte ich do koša? Robíte veľkú chybu. Týchto 10 zlepšovákov z neminutých zvyškov by mal poznať každý!

Niekedy máme tie najlepšie a najefektívnejšie riešenia na dosah ruky. Stačí sa len zamyslieť, pozrieť okolo seba alebo si nechať poradiť. Dajte veciam predtým, ako definitívne skončia v koši, ďalšiu šancu. Budete prekvapení, čo všetko dokážete v domácnosti či v záhrade využiť.