Steny a fasády

Zdroj informácií a tipov pre stavbu, bývanie a rekonštrukciu. Všetko, čo by ste mali vedieť o stenách a fasádach.

Žena a muž montujú zateplenie šikmej strechy.
Steny a fasády

Cez nezateplenú strechu alebo podkrovie môže unikať až 30 % tepla

Znižovanie spotreby energie v domácnostiach je čoraz naliehavejším problémom. Jedným z kľúčových prvkov, ktoré môžu výrazne ovplyvniť energetickú účinnosť, je zateplenie strechy a podkrovia domu. Majitelia domov môžu na tieto opatrenia získať dotáciu z programu Obnov dom.

Odstraňovanie plesne na stenách v interiéri
Steny a fasády

Pleseň v domácnosti prezradia aj vaše zmysly! Poznáte signály, že ju máte doma a treba ju riešiť?

Slovo pleseň, pokiaľ ide o domácnosť, nechce nikto z nás počuť. Nielenže znižuje hodnotu nehnuteľnosti, ale predovšetkým nepriaznivo ovplyvňuje zdravie celej rodiny. Ďalším obávaným problémom je suma, ktorú budete musieť na odstránenie plesne vynaložiť. Pravdou zostáva, že sa najlepšie likviduje v úplných začiatkoch, neraz však vyplýva zo situácie, ktorú treba riešiť väčším zásahom. Napríklad vlhké múry domu, pleseň pod obkladačkami či pleseň v dreve alebo lepenke kuchynskej linky.

Starý vidiecky dom, ktorému zdola opádava omietka.
Steny a fasády

Zabráňte vlhnutiu muriva v dome!

Máte vlhké murivo, tvoria sa vám plesne? Vyriešte tento problém natrvalo.

Mladý pár si pozerá projekt stavby.
Steny a fasády

Chcete stavať dom svojpomocne? Toto je 13 najčastejších chýb, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Veľkú časť murovacích prác dokážete vďaka moderným materiálom a vyspelým stavebným systémom zvládnuť aj svojpomocne. Stále tu však vzniká priestor na chyby, ktoré vás môžu stáť čas, peniaze, ale aj nepríjemné problémy. Za väčšinou z nich, bohužiaľ, stojí neznalosť, snaha uľahčiť si prácu alebo obyčajná nedbanlivosť. Čoho sa teda vyvarovať?

Muž stojí pri kuchynskom ostrovčeku, na stene za ním je stena obložená čiernymi lamelami s občasnými pásmi svetlého dreva.
Steny a fasády

Vytvorte si vlastný dizajn steny pomocou hliníkového obkladu Renson Linarte

Obklady stien sú korunou vášho domova – zvnútra i zvonka. Ponúkajú neobmedzenú variabilnosť tvarov a farieb.

Exteriér viacpodlažného rodinného domu s bielou i drevenou fasádou
Steny a fasády

Osem tipov, ako si zvoliť modernú fasádu domu

Výber fasády netreba unáhliť a ani riešiť spôsobom najnižších výdavkov. Exteriér domu je zásadný – ako z hľadiska dizajnu, tak aj z hľadiska funkčnosti celej stavby.

Murovanie s vopred pripravenou murovacou maltou Sidi.
Steny a fasády

Ako sa stavia dvojgeneračný dom na svahu v pokojnom kraji pre hlučnú rodinu

Navštívili sme stavbu rodinného domu obchodného riaditeľa českej divízie nadnárodnej pivovarníckej skupiny, aby sme zistili, čo pre neho bolo v projekte dôležité, či všetko prebieha, ako má a za ako dlho sa bude môcť nasťahovať.

Mapestop Cream
Steny a fasády

Máte problémy so vzlínajúcou vlhkosťou? Pomôže vám riešenie od Mapei

Predstava vlastného domu alebo chaty niekde na vidieku je romantická. Pri rozhodnutí rekonštruovať však prichádza realita. Každý starší objekt si so sebou totiž nesie rôzne problémy. Medzi najčastejšie sa zaraďujú zavlhnuté steny, ktoré môžu vyústiť až do tvorby škodlivých plesní. Mapei má však riešenie.  

Jedálenský stôl s drevenou doskou a čiernou konštrukciou, pri ktorom je šesť čiernych stoličiek. V pozadí pri stene tmavá modrošedá komoda a čierna polica plná rastlín
Steny a fasády

Poznáme farbu roka 2024 a prezradíme, ako ju vhodne kombinovať vo vašom interiéri

Teplý, medovo béžový odtieň predstavuje odklon od doteraz používaných výrazných farieb, akými boli chladné modré a zelené tóny. Farbou roka 2024 v interiérovom dizajne je trendová pastelová Limitless, ktorá vytvorí dokonale hrejivú atmosféru.

Najobľúbenejšia maliarska farba Jupol Classic
Steny a fasády

Viete, ktorá je najobľúbenejšia maliarska farba?

S farbou JUPOL CLASSIC maľovali majstri aj domáci kutilovia už pred 50 rokmi. Jej kvalita pretrvala roky a bez nejakých zásadných zmien nielen v receptúre, ale aj na obale, sa pre ňu vracajú už generácie spokojných zákazníkov.