Stavba a rekonštrukcia

Názory odborníkov na možnosti stavby a rekonštrukcie domu, bytu, chaty. Tipy na najvhodnejšie stavebné materiály, podlahu, dvere, okná a ďalšie stavebné prvky.

Interiér s veľkoformátovými oknami a dverami na balkón.
Okná

Nové okná ARTEVO prelamujú všetky konvencie

Pri kúpe auta sa zvyčajne najprv pozeráte na typ vozidla, pravdepodobne na značku, výkon, farbu a voliteľnú výbavu. Niektorí ľudia kladú väčší dôraz na značku, iní na farbu a ďalší na výkon. Viete si predstaviť takúto paralelu s oknami?

Interiér s krbovými kachľami.
Strecha, podkrovie

Schiedel ePURO – odlučovač jemných prachových častíc

Aktuálne sú považované komíny, je to o nich tvrdené, že sú znečisťujúcimi prvkami nášho spoločného životného prostredia. Nie je to však pravda. Prečo?

Muž drží ženu okolo pliec a mieri ovládačom na klimatizáciu.
Energia

Hľadáte ideálnu klimatizáciu do rodinného domu? Stavte na multisplit

Posledné letá nás presviedčajú o tom, že extrémne horúce teploty sa netýkajú len dovolenkových destinácií, ale zasahujú aj Slovensko. To sa aj napriek svojej geografickej polohe a klimatickým podmienkam extrémne horúcim letám pravdepodobne ďalej nevyhne. Dôsledky klimatickej krízy už nevnímajú len obyvatelia južných oblastí Slovenska, ale teplotné rekordy prekonávajú aj severnejšie položené miesta.

Pohľad do podkrovnej spálne s manželskou posteľou a ďalším nábytkom.
Okná

Vetrajte ľahko a bez zbytočných obáv

VELUX predstavuje nové cenovo dostupnejšie diaľkovo ovládané strešné okná. Od výroby integrovaný elektrický alebo solárny motor je už k dispozícii aj v základnej kategórii strešných okien VELUX Štandard. Komfort diaľkového ovládania a bezstarostného vetrania je teraz cenovo dostupný a neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste si ho nemali dopriať.

Muž sedí na murovanej lavičke pri kozube a díva sa von oknom.
Okná

Mať viac strešných okien sa oplatí

Spájanie strešných okien do zostáv ponúka efektívne riešenie pre zaistenie dostatku denného svetla v interiéri. Vzhľadom k rastúcej potrebe osvetlenia a zlepšovania izolačných vlastností domu, je inštalácia zostáv strešných okien stále populárnejšia.

Muž drží ženu okolo pliec a mieri ovládačom na klimatizáciu.
Energia

Neodkladajte kúpu klimatizácie a rozhodnite sa ešte dnes

Domov je miesto, kde vládne láska a harmónia. Je spojený s istotou, bezpečím a komfortom. V letných mesiacoch je však náročné fungovať v prehriatych bytoch či rodinných domoch, čo sa môže odzrkadliť aj na psychickom rozpoložení jednotlivých členov rodiny.

Dvaja muži v bielych plášťoch a pracovníci spoločnosti Protherm.
Energia

Zaostrené na tepelné čerpadlá: Pozrite sa, čo odporúčajú experti

Ako z nových technológií vyťažiť maximum? Odpovede prinášajú francúzski experti značky Protherm, Florian a Arnaud. Podľa nich je dôležité vybrať si vhodné zariadenie s najlepšími službami.

Zlomený kľúč v zámke
Dvere, brány

Zlomil sa vám kľúč v zámku? Zámočníka volať nemusíte! Pomocou týchto jednoduchých trikov ho ľahko vyberiete

S kľúčmi a zámkami sa spájajú tie najmenej príjemné spomienky. Určite si dodnes pamätáte na stratené kľúče, omylom zabuchnutý byt s kľúčmi vo vnútri alebo - zlomený kľúč v zámku. Ak vás už len pri pomyslení na takýto nezdar obleje studený pot, určite nie ste sami. Máme pre vás triky, ako jednoducho vyriešiť tento nepríjemný problém.

Žena si ohrieva ruky na radiátore.
Energia

Návod krok za krokom: Ako vyriešiť problém s radiátorom, ktorý nehreje a vydáva zvláštne zvuky?

Počuli ste z vašich radiátorov pri zahrievaní v poslednej dobe zvláštne zvuky? Všimli ste si, že sú zariadenia na niektorých miestach o čosi chladnejšie? Máte pocit, že z radiátora prúdi do bytu menej tepla ako predtým? Ak ste si na tieto otázky odpovedali áno, je možné, že váš radiátor treba odvzdušniť.

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus.
Energia

Objavte výhody tepelných čerpadiel: Toto je dokonalosť!

S nimi môžete objaviť dokonalosť v oblasti účinnosti, komfortu i ohľaduplnosti voči klíme. Zoznámte sa s tepelnými čerpadlami. Hovorí sa o nich ako o najmodernejších zelených technológiách a sú považované za riešenia budúcnosti. Viete, aké výhody prinášajú?