Energia

Zistite, ako efektívne a šetrne využívať energiu vo vašom dome. Kúrenie, vykurovacia technika, najefektívnejšie spôsoby tesnenia, kotly, radiátory, kozuby.

Showroom Stiebel Eltron v Bratislave
Energia

Líder vo výrobe tepelných čerpadiel predstavil v Bratislave nový showroom

Tepelné čerpadlá dnes patria k veľmi vyhľadávaným a efektívnym zdrojom vykurovania rodinných domov, bytových domov či komerčných priestorov. Komfort bývania povyšujú na vyššiu úroveň a zároveň významne šetria náklady, pričom je s nimi možné kúriť, ohrievať vodu aj chladiť. O tom, pre aké budovy je ktoré tepelné čerpadlo vhodným riešením – a kedy sa vstupná investícia majiteľom vráti, sa záujemcovia môžu dozvedieť v novootvorenom bratislavskom showroome spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia v mestskej časti Jarovce.

Tepelné čerpadlo Vaillant.
Energia

Využite zľavu na tepelné čerpadlá značky Vaillant!

Až 4 350 eur môžete ušetriť, ak sa rozhodnete pre tepelné čerpadlo značky Vaillant. Ide o výročnú zľavu pri príležitosti 150 rokov založenia, ktoré značka tento rok oslavuje.

Nabíjacia stanica Schneider electric.
Ekolife

Schneider Charge nabije auto inteligentne a bezpečne

Schneider Charge, novinka v portfóliu nabíjacích staníc Schneider Electric, je špeciálne navrhnutá pre domácnosti. Ponúka robustné a zároveň nákladovo efektívne riešenie.

Vizualizácia plynového kondenzačného kotla Weishaupt.
Energia

Spoľahlivá úspora energie

Na rozdiel od niektorých prognóz budú plyn a olej aj v najbližších desaťročiach najdôležitejšie palivá na trhu s vykurovaním. Samotným použitím kondenzačnej techniky je možné v porovnaní so starými nízkoteplotnými kotlami znížiť spotrebu plynu alebo oleja až o 30 %. Navyše solárna energia môže prevziať 60 % ohrevu teplej vody. Riešenie do budúcnosti: vysokoúčinná plynová a olejová kondenzačná technika.

Pohľad na rodinný dom z exteriéru.
Energia

Nové monoblokové vzduchové tepelné čerpadlá Vitocal 250-A s vyššími výkonmi (16 a 19 kW)

Monoblokové tepelné čerpadlo vzduch – voda mimoriadne efektívne využíva energiu z prostredia na vykurovanie a chladenie. S výstupnou teplotou do 70 °C je obzvlášť vhodné na modernizáciu vykurovacích systémov. Vysoká energetická účinnosť, pohodlné ovládanie prostredníctvom aplikácie ViCare, udržateľná prevádzka a atraktívny dizajn sú presvedčivé vlastnosti.

Usmievajúci sa muž v interiéri pri tabuľke s tepelným čerpadlom a plynovým kotlom.
Energia

Ako obnoviť starší dom: Počuli ste o hybridnom riešení?

Viete, že v staršom dome môžete súčasné kúrenie jednoducho rozšíriť? Zoznámte sa s hybridným vykurovaním. Zníži vaše prevádzkové náklady aj závislosť od zemného plynu.

Výročná zľava značky Vaillant.
Energia

Využite tisícové zľavy na tepelné čerpadlá značky Vaillant

Nezmeškajte výročnú zľavu, ktorá je novou, jednoduchou a rýchlou možnosťou pre majiteľov novostavieb i starších domov! Táto zľava na tepelné čerpadlá značky Vaillant platí od 15. apríla do 30. júna 2024.

Kúpeľňa s rebríkovým radiátorom.
Energia

KORADO predstavuje inovácie pre rok 2024, ktoré prinášajú komfort vo vykurovaní

KORADO od apríla uvádza na trh tri nové typy vykurovacích tyčí, ktoré sú určené na priame vykurovanie radiátorov KORALUX a KORATHERM. Všetky rady radiátorov s novými vykurovacími tyčami poskytujú vysoký tepelný komfort, rozšírené funkcie, maximálnu bezpečnosť a to všetko za atraktívnu cenu.

Pohľad na fotovoltické panely na streche.
Energia

Fotovoltické panely vykázali počas miernej minuloročnej zimy konštantný výkon

Zimná sezóna 2023/2024 sa definitívne skončila a majitelia fotovoltických panelov môžu hodnotiť efektivitu ich výkonu v zimnom období. Mierne počasie, relatívne vysoký počet slnečných dní a malé množstvá snehu prispeli počas zimy 2023 k nadpriemernej efektivite fotovoltiky, ktorej výkon bol v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2022 priemere vyšší o 15 %.

Krbové kachle Romotop
Energia

Krbové kachle ani krbové vložky sa zakazovať nebudú!

Nedajte sa zmiasť dezinformáciami. Informácie o údajnom zákaze vykurovania v krbových kachliach a krbových vložkách sú nepravdivé a vyvolávajú zbytočné znepokojenie, čo má negatívny dopad na rozhodovanie o spôsoboch vykurovania domácností. Ako jedni z popredných európskych výrobcov vykurovacích zariadení chceme na tieto správy reagovať a uviesť veci na pravú mieru.