Relax

Sprievodca novými trendmi v oblasti domácich relaxačných a športových zariadení. Inšpirácie pre bazény, soláriá a sauny nielen pre domácnosti.

Stôl s polievkami na tanieroch.
Relax

Minestrone, cibuľačka aj hrachová s klobásou. Tri husté polievky, ktoré vás zasýtia i zahrejú

Nič v zime nezahreje telo i dušu lepšie ako lahodné výživné polievky.

Detail na proces robenia kávy v pákovom kávovare.
Relax

Espresso, filtrovaná alebo turecká? Toto si o kávových chutiach na Slovensku myslí baristka

„Každému chutí iná káva. A to je dobre, veď každý sme iný. Našťastie je aj výber káv pestrý a na správny spôsob prípravy netreba veľa. Stačí kvalitná káva zomletá na vhodnú hrúbku, voda a jej správna teplota, prípadne tlak. Zložité?“ rečnícky sa pýta pražiar kávy Václav Faltus.

Sveter s dierami.
Relax

VIDEO: Sveter s dierkami nevyhadzujte do koša! Po tejto oprave ani nespoznáte, že bol predtým poškodený

Nájsť si na svojom obľúbenom pletenom svetri dieru nepoteší asi nikoho. Jej oprava je vzhľadom na hrúbku i textúru materiálu pomerne náročná. Bežné zašitie ihlou a tenkou niťou nie je práve najlepším riešením, pretože i napriek veľkej snahe bude spoj stále vidno. Existujú však spôsoby, ako diery opraviť tak, aby materiál vyzeral ako neporušený a sveter ako nový.  

Človek si rozpomína zips na bunde.
Relax

VIDEO: Pokazil sa vám zips na bunde či rifliach? Šikovný návod, ako si ho jednoducho opraviť

Zipsy sú skvelým pomocníkom, ale pri nešetrnom používaní či nekvalitnom spracovaní sa neraz zvyknú pokaziť. Kým vypadnutý bežec opravíte pomerne rýchlo, horšie to už je s chýbajúcimi kovovými zúbkami. Našťastie obľúbené džínsy netreba hneď vyhadzovať, na opravu totiž existuje pomerne jednoduché riešenie.

Vták sediaci na dlani so semiačkami.
Hurá do záhrady

Čím kŕmiť vtáky v zime? Tri tipy, ako im pripraviť chutnú dobrotu, na ktorú nepotrebujete ani búdku

Poskytovanie potravy pre vtáctvo na našich dvoroch či v záhradách je skvelý spôsob, ako pomôcť lokálnej faune prežiť zimu. Navyše vás táto aktivita dostáva viac do kontaktu s prírodou. Kŕmiť vtáky a tešiť sa z ich prítomnosti môžete po celý rok, avšak prikrmovanie v zime, keď je ťažšie nájsť prírodné zdroje, je pre operencov oveľa užitočnejšie.

Ponožky poukladané na radiátore.
Relax

Na mokré oblečenie na radiátoroch radšej zabudnite! Ako v zime správne sušiť bielizeň, aby vnútri nebolo príliš vlhko?

Pranie a sušenie bielizne sa v zime stáva oveľa náročnejšou prácou. Počasie ani vyššia vlhkosť vzduchu nie vždy dovolia zavesiť ju von, no sušenie v interiéri nemusí vyhovovať každému. Vo vnútri často dochádza k vzniku vlhkejšieho prostredia, ktoré sa pre niektorých stáva spúšťačom nepríjemnej alergie.

Portrét herečky Marty Potančokovej.
Relax

Z dediny sa stala lukratívna mestská časť. Nechceli sme, aby deti vyrastali v zhone, vraví herečka Marta Potančoková o odchode z mesta

Nazreli sme do súkromia herečky a speváčky Marty Potančokovej. Prečo sa odsťahovala z Bratislavy, ako sa jej býva v novej lokalite a k čomu vedie deti?

Žena v pozadí si zakrýva oči, aby nevidela darček, ktorý drží ďalšia osoba.
Relax

6 tipov, ako počas Vianoc nepreťažiť domáci rozpočet

Vianoce sú obdobím radosti, osláv a tradičného obdarúvania, ale môžu tiež priniesť finančné výzvy. Ako si užiť tento krásny čas v roku bez preťaženia vášho rozpočtu? Vyskúšajte týchto 6 tipov.

Viacero druhov vianočného suchého pečiva.
Relax

Univerzálne cesto na vianočné koláče, ktoré zachutia aj svokre

Vianočný zhon, zdobenie stromčeka, posledné nákupy darčekov, vozík s potravinami naplnený až po okraj a do toho množstvo uzávierok v robote? Napriek zaneprázdnenosti však stále nedáte dopustiť na domáce vianočné pečenie? Vďaka univerzálnemu cestu za krátky čas rozšírite vianočný repertoár o nové druhy. Verte, že koláčiky z nich budú chutiť celej rodine, dokonca aj svokre.

Linecké koláčky na hranatom podnose s vianočnými dekoráciami naokolo.
Relax

Pravé linecké koláče, florentínky či švédske perníčky. Upečte si s nami drobné vianočné pečivo

Nepečte dokola to isté, ozvláštnite si Vianoce drobnosťami zo sveta – napríklad z Talianska, Rakúska či zo Švédska.