Dom, ktorý môže nárásť

19. 01. 2011
Zdieľať

Spoločnosť Ekonomické stavby (ES), vedúci výrobca murovaných rodinných domov v Českej republike, na Slovensku a v Poľsku, predstavuje domy, ktoré rastú s ich obyvateľmi.

„Pätnásť rokov staviame domy a pätnásť rokov vidíme, aké odlišné potreby majú naši mladí bezdetní klienti od klientov s deťmi.“  Pre každú zo životných etáp je vhodný iný typ domu a jeho veľkosť. „Vymysleli sme preto dom, ktorý bude žiť s našimi klientmi. Poraste tak, ako sa bude rozrastať rodina a ako budú rásť jej potreby,” povedal k novému programu Rastúci dom David Mencl, generálny riaditeľ spoločnosti Ekonomické stavby.

Slovenský klient má svoje špecifiká. Nerád mení miesto svojho domova. Ak si klienti nájdu pre svoj dom to správne miesto, neradi sa neskôr sťahujú inam. V mieste svojho domova si vytvoria sociálne väzby a svoj dom a okolie neustále zvelebujú. To všetko sa im nechce opúšťať aj napriek tomu, že ich dom už nevyhovuje potrebám rozrastajúcej sa rodiny. S programom Rastúci dom nemusí klient meniť miesto domova, ale môže svoj domov prispôsobiť novým potrebám.


Ekonomické stavby vytipovali niekoľko domov, ktoré dokážu reagovať na zmenené potreby klientov. Domy sú od počiatku projektované tak, aby umožňovali jednoduché zväčšenie o ďalšie moduly domu.  Najčastejší rozmer štartovacieho domu 3 + 1, ktorý veľkosťou odpovedá potrebám mladých rodín, a príliš ich nezaťažuje veľkou hypotékou, sa môže postupne rozrásť až na 6 + 1 s garážou. Zároveň so základnou stavbou domu ES sa realizuje základový pás pre budúce rozšírenie domu na obe strany. Tento základový pás je jedinou investíciou navyše oproti bežnej stavby akéhokoľvek iného domu ES. Rozrastanie domu je vždy realizované bez nutnosti prerušiť bývanie už v obývanej časti domu.  

Viac informácií na                www.ekonomicke-stavby.cz 
 

Kategória: Aktuality
Tagy: rodinný dom
Zdieľať článok

Diskusia