Izolácia proti odstrekujúcej vode

Izolácia proti odstrekujúcej vode

27. 11. 2008
Zdieľať

Firma KNAUF ponúka okrem kompletného systému suchej výstavby aj hydroizolačné nátery KNAUF Flächendicht na jeho ochranu. Konštrukcie zo sadrokartónových dosiek totiž nesmú byť trvalo vystavené pôsobeniu vody, a preto sa na miestach, ktoré môžu byť ostrekované, […]

Firma KNAUF ponúka okrem kompletného systému suchej výstavby aj hydroizolačné nátery KNAUF Flächendicht na jeho ochranu. Konštrukcie zo sadrokartónových dosiek totiž nesmú byť trvalo vystavené pôsobeniu vody, a preto sa na miestach, ktoré môžu byť ostrekované, používajú nátery brániace prieniku vlhkosti do vnútra dosky. Chrániť treba okolie umývadiel či sprchovacích kútov, a tiež podlahy, kde má izolačný náter zabrániť pretečeniu vody do nižšieho podlažia a vytvoriť hydroizolačnú vaňu. Tieto nátery však nemožno zamieňať s hydroizoláciou proti zemnej vlhkosti alebo tlakovej vode.

Hydroizolačný náter je vodná disperzia, ktorá sa nanáša na sadrokartónové či iné dosky vo dvoch až troch vrstvách. Na zaistenie rohov slúži pružná rohová bandáž Knauf Flächendichtband, ktorá sa do rohov vloží po nanesení prvej vrstvy. Výsledkom je vodonepriepustný a zároveň paropriepustný náter, ktorý sa dá po zaschnutí pretrieť alebo obložiť keramickým obkladom (s použitím flexibilného lepidla). Náter je okrem sadrokartónových dosiek vhodný aj na iné podklady, napr. sadrové, vápenné, vápenno-cementové omietky, cementové dosky, cementové potery, betón, pórobetón, atď. Izolácia sa dodáva i v kompletnom balení s páskou pod názvom Knauf Duschdicht-Set.

Viac informácií nájdete na www.knauf.sk.

Kategória: Aktuality
Tagy: knauf
Zdieľať článok

Diskusia