Letný cement

22. 06. 2017 Zdieľať

Leto - obdobie dovoleniek a prázdnin. Pre odborníkov v stavebníctve tomu tak však nie je, pretože stavebná produkcia práve v letnej sezóne dosahuje svoje celoročné maximá. Stabilné počasie s optimálnymi vonkajšími teplotami sú skutočne dôležitým a jedným z hlavných faktorov úspešného výkonu stavebných prác.

Aby vás počas betónovania v nadchádzajúcich letných mesiacoch neprekvapili príliš horúce teploty, ktoré urýchľujú tuhnutie betónu, vyberte si riešenie od osvedčeného slovenského výrobcu CEMMAC. Cementáreň CEMMAC ponúka riešenie, ktoré problém rýchleho tuhnutia betónu pôsobením vysokých vonkajších teplôt hravo zvládne. Cement FINECEM pevnostnej triedy 32,5N bol totiž vyvinutý práve pre teplé letné obdobia. Vďaka optimálnemu pomeru zložiek a špecifickému mletiu pomalšie tuhne, čím sa minimalizuje riziko vzniku trhlín v betóne. Zásluhou nižšieho vývinu hydratačného tepla a dobrej spracovateľnosti sa FINECEM hodí aj na výrobu poterov. Je tiež vysoko odolný voči síranovej agresivite pôdy, čo ocenia hlavne stavitelia v poľnohospodársky intenzívne využívaných oblastiach a oblastiach s vyšším výskytom síranov v pôde, ktorými sú oblasti Borskej nížiny na Záhorí, takmer celá oblasť južného Slovenska, južná časť povodia Váhu a stredné a dolné Ponitrie.

Počas betonáže v teplom počasí dbajte na dodržanie správneho postupu betónovania: pravidelné kropenie povrchu betónu vodou a jeho prekrytie vlhkými tkaninami alebo fóliami.

www.cemmac.sk

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok