Life Challenge 2018

Life Challenge 2018

25. 06. 2018 Zdieľať

Po prvých dvoch úspešných udeľovaniach ocenení vo Viedni v roku 2014 a v Madride v roku 2016 sa slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Life Challenge tohto roku konalo 14. júna 2018 v priestoroch Slovenskej filharmónie v Redute v Bratislave.

Life Challenge sa stáva pojmom: Baumit ponúka takmer neobmedzené možnosti pre jedinečný charakter každej budovy – výberom materiálov, štruktúr, tvarov a farieb. Táto skutočnosť stála pri zrode myšlienky zorganizovať súťaž pre najkrajšie európske fasády Baumit Life Challenge, ktorá sa dnes teší veľkej obľube, a tak sa pokračuje v sérii súťaží každý druhý rok už po tretí raz.
 

Life Challenge 2018

2205809
Baumit

Viac ako 320 projektov v 6 kategóriách

Na galavečer 14. júna 2018 bolo pozvaných približne 500 hostí zo všetkých 27 krajín spoločnosti Baumit – medzi nimi boli najlepší architekti, investori a partneri Baumit. Viac ako 320 projektov hodnotila vopred v 6 kategóriách Rodinný dom, Bytový dom, Nebytová stavba, Zateplený objekt, Renovácia historických objektov a špeciálna kategória pod názvom „Štruktúra podporuje dizajn“ nezávislá odborná porota.
 
Víťaz každej kategórie získal okrem ocenenia finančnú odmenu vo výške 6 600 eur. Celkový víťaz získal cenu Life Challenge Award 2018 a finančnú odmenu vo výške 9 900 eur.

Bratislava first

„Bratislava je rodným mestom jednej z našich najúspešnejších a najctižiadostivejších krajín Baumit. Nebolo preto príliš veľkým prekvapením, keď Baumit Slovensko získalo ocenenie Life Challenge Award 2016 s pozoruhodným projektom „Škôlka Limbach“ od architektov Rezníka & Poláka,“ povedal Robert Schmid. A tak príbeh pokračuje ďalej – trofej Life Challenge sa zo západu Európy vracia späť do jej srdca.

Shortlist

V súťaži sa hodnotili predovšetkým štruktúra a stvárnenie fasády, ale samozrejme aj celková architektúra projektov. Medzinárodná odborná porota pozostávajúca z 13 renomovaných architektov zostavila prostredníctvom online hlasovania zoznam so 6 najlepšími projektmi v každej kategórii, tzv. shortlist, ktorý bol zverejnený začiatkom apríla. Týchto 6 × 6 najkrajších fasád Baumit bolo v hre o prvú cenu, pričom víťazov vybrala odborná porota na svojom zasadnutí bezprostredne pred odovzdávaním cien. Na odovzdávanie ocenení boli do Bratislavy pozvané všetky projektové tímy kandidátov z tzv. shortlistu. 

Názory na Life Challenge

Andrey Pashenko z ukrajinského štúdia architektov A. Pashenko referuje o svojich zážitkoch z Life Challenge: „Zúčastnil som sa tejto súťaže dvakrát a vždy som bol ohúrený jej fantastickou atmosférou. Po prvý raz to bolo finále vo Viedni, ktoré som si skutočne užil, ale merítko a nezameniteľná „chuť“ prezentácie v Madride mi doslova vzali dych. Jedinečná šou prezentovaných stavieb, to bola mimoriadna kombinácia možností moderných prezentačných technológií servírovaná spolu s tými najkrajšími emóciami. Rozhodnutie Baumitu organizovať takúto súťaž zvyšuje jeho kredit a som presvedčený, že vynaložené prostriedky sa mnohonásobne vrátia v podobe mimoriadnej reputácie značky. A napokon – knižná publikácia Life Challenge, ktorú sme obdržali ako darček bola plná špičkových, inšpiratívnych objektov. Bola naozaj obohacujúca skúsenosť – vidieť čo ľudia robia, ako to robia a to všetko veľmi dobre zorganizované.“

Názor verejnosti sa taktiež počíta

Okrem názoru odbornej poroty prebehlo na stránke lifechallenge.baumit.com verejné hlasovanie, kde mohla aj verejnosť vybrať svojho favorita. 

Kategória: Rodinný dom Pavilion in a Hayrack, Vrhe, Slovenia

Kategória: Rodinný dom Pavilion in a Hayrack, Vrhe, Slovenia
Baumit

 
Kategória: Rodinný dom
Pavilion in a Hayrack, Vrhe, Slovenia
 

Kategória: Bytový dom Beautiful Elderly life, Izola, Slovenia

Kategória: Bytový dom Beautiful Elderly life, Izola, Slovenia
Baumit

 
Kategória: Bytový dom
Beautiful Elderly life, Izola, Slovenia 
 

 Pavilion in a Hayrack, Vrhe, Slovenia     Kategória: Bytový dom Beautiful Elderly life, Izola, Slovenia       Kategória: Nebytová stavba Student club – South Bohemia, České Budejovice, Czech Republic

Pavilion in a Hayrack, Vrhe, Slovenia Kategória: Bytový dom Beautiful Elderly life, Izola, Slovenia Kategória: Nebytová stavba Student club – South Bohemia, České Budejovice, Czech Republic
Baumit

 
Kategória: Nebytová stavba
Student club – South Bohemia, České Budejovice, Czech Republic
 

Kategória: Zateplený objekt Torre 30. Madrid, Madrid, Spain

Kategória: Zateplený objekt Torre 30. Madrid, Madrid, Spain
Baumit

 
Kategória: Zateplený objekt
Torre 30. Madrid, Madrid, Spain
 

Kategória: Renovácia historických objektov Paulaner Brewery, München, Germany

Kategória: Renovácia historických objektov Paulaner Brewery, München, Germany
Baumit

 
Kategória: Renovácia historických objektov
Paulaner Brewery, München, Germany
 

Špeciálna kategória “Štruktúra podporuje dizajn” House Marie, Baden, Austria

Špeciálna kategória “Štruktúra podporuje dizajn” House Marie, Baden, Austria
Baumit

 
Špeciálna kategória “Štruktúra podporuje dizajn”
House Marie, Baden, Austria
 

Hlavná cena_ Life Challenge Award 2018 Collective housing and health centre, Barcelona, Spain

Hlavná cena_ Life Challenge Award 2018 Collective housing and health centre, Barcelona, Spain
Baumit

 
Hlavná cena_ Life Challenge Award 2018
Collective housing and health centre, Barcelona, Spain
 
Všetky informácie o súťaži Life Challenge 2018, o prihlásených objektoch, fotografie a detaily o porote nájdete na www.lifechallenge.baumit.com
 
ZDROJ: PR článok spoločnosti Baumit, spol. s r.o.
Kategória: Aktuality
Tagy: baumit fasády
Zdieľať článok