Nová akustická tehla

Nová akustická tehla

25. 11. 2008
Zdieľať

Už niekoľko rokov je v popredí pozornosti projektantov popri tepelnej ochrane budov aj stavebná akustika. Výsledkom vývoja v tejto oblasti v spoločnosti Wienerberger- -Slovenské tehelne je v poradí už druhá akustická tehla ich vlastnej výroby: POROTHERM 25 P+D Akustik, […]

Už niekoľko rokov je v popredí pozornosti projektantov popri tepelnej ochrane budov aj stavebná akustika. Výsledkom vývoja v tejto oblasti v spoločnosti Wienerberger- -Slovenské tehelne je v poradí už druhá akustická tehla ich vlastnej výroby: POROTHERM 25 P+D Akustik, ktorú zaviedli do sortimentu v marci tohto roku. Pri laboratórnych meraniach na CSI Praha namerali na obojstranne omietnutej stene laboratórny index vzduchovej nepriezvučnosti Rw = 54 dB, čo umožňuje výrobok použiť na akusticky deliace steny medzi bytmi v bytových domoch.

Normová požiadavka na stavebný index vzduchovej nepriezvučnosti pre tieto druhy stien je Rw = 52 dB. Tehly majú špeciálne usporiadané dutiny s podielom dierovania okolo 38 % a receptúra je odlišná od bežných tehál POROTHERM. Veľkou prednosťou je zvislý spoj P+D bez potreby maltovania styčnej škáry.

Kategória: Aktuality
Tagy: wienerberger
Zdieľať článok

Diskusia