Nový strešný materiál IKO Cambridge Xpress

Nový strešný materiál IKO Cambridge Xpress

30. 04. 2013 Zdieľať

Inováciou medzi strešnými materiálmi dostupnými na slovenskom trhu je strešný šindeľ IKO Cambridge Xpress. Šindeľ Cambridge Xpress je určený tým, ktorí túžia po exkluzívnej, ale zároveň dostupnej streche.

Cambridge Xpress patrí k strešným krytinám so špeciálnou optimalizovanou dvojvrstvovou klincovacou plochou známou ako Cambridge Xpress línia, ktorá je široká 3,5 cm, takže umožňuje jednoduchšie a rýchlejšie pribíjanie klincov a zároveň väčšiu odolnosť šindľa. 

Spája pozitívne vlastnosti strešných šindľov a zároveň vyzerá ako tradičné krytiny s priestorovým 3D vzhľadom. IKO Cambridge Xpress sa vyrába laminovaním (lisovaným spájaním) dvoch šindľových, nerovnomerne vyrezávaných vrstiev. Dve vrstvy šindľa zaručujú mechanickú odolnosť a zároveň flexibilitu. Jeho aplikácia je vďaka nepravidelnému tvaru veľmi jednoduchá a rýchla. Strecha pokrytá takýmto šindľom sa podobá prírodnej bridlici alebo dreveným šindľom a cenovo ostáva na úrovni kvalitných šindľov. 

Nový strešný materiál IKO Cambridge Xpress

Nový strešný materiál IKO Cambridge Xpress
IKO Slovakia s.r.o.

IKO Cambridge Xpress možno použiť už od sklonu 15° bez rizika podfúknutia. Strešné šindle sa používajú na nové strechy, vďaka nízkej hmotnosti sú vhodné aj pri renováciách (hmotnosť asi 12 kg/m2). Tento laminovaný šindeľ v sebe kombinuje vysokú flexibilitu a architektonickú slobodu s jedinečnou odolnosťou.
 
Pre viac informácii o technológiách navštívte: www.iko.sk
Kategória: Aktuality Materiály
Zdieľať článok