Obľúbený dotykový termostat teraz aj vo farbe

09. 10. 2017
Zdieľať

Termostat s dotykovým displejom TFT, navrhnutý špeciálne pre ovládanie systémov elektrického vykurovania, sa postupne stal najpredávanejším termostatom v rámci skupiny FENIX. Teraz je na trhu nová verzia, ktorá si zachovala všetky prednosti pôvodného termostatu, tj. veľký a prehľadný dotykový displej, intuitívne ovládanie a univerzálnosť pre všetky druhy elektrického vykurovania, úplne nový je však skelet termostatu.

Vonkajšia viditeľná časť je novo zložená z dvoch častí – obvodového rámčeka a čelného krytu – a oba diely je možné sňať a vymeniť za farebné prevedenie. Výmena je veľmi jednoduchá a majiteľ ju môže vykonať sám, bez asistencie odbornej firmy. V súčasnosti sú oba diely dostupné v troch ďalších farbách – čiernej, červenej a striebornej – a farby oboch dielov sa dajú ľubovoľne kombinovať. Spoločne s bielou, v ktorom je termostat predávaný, je tak možné vytvoriť až 16 rôznych farebných variantov. Ako ľahko možno oba diely vymeniť, sa môžete pozrieť v krátkej 3D animácii. Vďaka jednoduchej aplikácii si navyše môžete vyskúšať, aké farebné prevedenie termostatu TFT 2 by sa Vám najviac páčilo.

Upúta aj malá zaujímavosť – novo je termostat TFT 2 vybavený aj infrapasivním senzorom prítomnosti osôb. Táto funkcia je určená najmä pre aplikácie s priamovýhrevnými alebo sálavými konvektormi, teda systémom s rýchlou dynamikou rozkúrenia. V prípade neprítomnosti užívateľa termostat automaticky zníži teplotu v priestore, čo vedie k významnej úspore energie. Pri jeho návrate sa potom termostat automaticky vracia k nastavenej komfortnej teplote. Pretože táto funkcia ale nie je vhodná pre veľkoplošné systémy (podlahové alebo stropné vykurovanie), možno ju samozrejme užívateľsky úplne vypnúť.

Ďalšie informácie nájdete na www.fenix.sk.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia