Povrchová úprava škridiel

23. 09. 2015
Zdieľať

Na pálenú aj betónovú strechu treba mať vysoké nároky – na funkčnosť i estetiku. Povrchová úprava pomôže streche zachovať si sýtu farbu a zároveň zvýši odolnosť strechy pred nepriazňou počasia.

CREATON, výrobca tradičnej nemeckej pálenej krytiny, umožňuje kreatívne riešenie rôznych typov šikmých striech. Dovoľuje to rozmanitosť modelov, ich farebných prevedení a povrchových úprav, ktoré vyrába. 


Povrchová úprava škridiel

1631999
CREATON SEE

Glazúra či engoba?

Modely strešných krytín CREATON sa vyrábajú v dvoch povrchových úpravách: s engobou alebo s glazúrou. Obe úpravy dodávajú krytine nielen farebnosť, ale zároveň aj ochranu pred vplyvom poveternostných podmienok a tiež pred zanášaním nečistôt.

Engoba sa vyznačuje matným, niekedy až pololesklým povrchom. Naopak povrch glazúry je viditeľne hladký a lesklý, pretože obsahuje väčší podiel kremičitých prísad. Glazúrovaná krytina lepšie odoláva zanášaniu nečistôt a tvorbe machu.

Ak si nepotrpíte na výnimočný vzhľad strechy, ušetriť môžete na pálených škridlách bez povrchovej úpravy. Keď za niekoľko rokov zostarnú, získajú typickú patinu. Na pamiatkových objektoch sa zvyčajne používajú práve škridly bez povrchovej úpravy.


Povrchová úprava škridiel

1631997
CREATON SEE

Dva typy povrchovej úpravy betónovej škridly

Betónová krytina EURONIT je v ponuke v dvoch povrchových prevedeniach. Tradičné prevedenie je polomatný povrch. Nielen do náročných klimatických podmienok je vhodná povrchová úprava DURATOP.

Betónová škridla EURONIT DURATOP má vďaka povrchovej úprave výrazný lesk a vysokú odolnosť proti UV žiareniu. Strecha si tak na dlhý čas zachováva intenzívne farby. Hladký povrch eliminuje usadzovanie nečistôt a maximalizuje prirodzený samočistiaci vplyv dažďa. 

Betónová strešná krytina EURONIT si však aj bez povrchovej úpravy DURATOP zachováva svoje kvalitatívne a estetické vlastnosti po celý čas svojej životnosti.

www.creaton.sk 

Kategória: Aktuality
Tagy: pálená škridla škridla strecha
Zdieľať článok

Diskusia