Prírodu do interiéru prinesú aj okná

31. 05. 2017
Zdieľať

Ak vyberáte okná a túžite po prírodných materiáloch, máte na výber aj z dreva a drevohliníka. Viete, aké sú výhody a nevýhody týchto materiálov?

Prinášame vám krátky súhrn plusov a mínusov drevených a drevohliníkových okien. 

Nadčasové drevo

Tento materiál zapadne do akéhokoľvek objektu – oživí staršiu budovu a zároveň dodá tradičného ducha do modernej novostavby. Drevené okná si pri správnej údržbe vedia udržať funkčnosť a krásu minimálne pre dve až tri generácie. 

Výhodou dreva je jeho estetická stránka a prírodný vzhľad. Vďaka neustálemu vývoju technológií dochádza k zlepšeniu jeho mechanických a tepelnoizolačných vlastností. 

Negatívom je nižšia odolnosť proti vplyvom počasia. Tú možno posilniť práve pravidelnou údržbou. 

Odolný drevohliník

Technologický vývoj praje vytváraniu rôznych kombinácií materiálov. Veľmi praktickou je napríklad drevohliník. Snúbi v sebe atmosféru dreva a odolnosť hliníka. 

„Drevohliník je výborný materiál, pretože je odolnejší a vyžaduje si menej údržby, ako samotné drevo. V exteriéri nie je tento profil tak namáhaný, keďže o hliník sa netreba starať. A zachováva si tepelnoizolačné vlastnosti dreva,“ dopĺňa Ľubomír Svetlík. 

Výhodou drevohliníkového profilu je jeho odolnosť a stabilita. Navyše si nevyžaduje takmer žiadnu údržbu z vonkajšej strany. Vo vnútri vďaka drevu vytvára príjemnú atmosféru. Tieto profily majú výborné konštrukčné vlastnosti a možno ich vyrobiť vo veľkých rozmeroch.   


Drevohliník si z exteriérovej strany nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.

Prírodu do interiéru prinesú aj okná
Mirador


Drevohliník si z exteriérovej strany nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.

www.mirador.eu 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia