Rýchlo alebo úsporne?

Rýchlo alebo úsporne?

19. 04. 2010
Zdieľať

Potrebujete pri praní ušetriť najmä čas alebo energiu? Nové práčky Siemens vám ponúkajú možnosť voľby. Vďaka funkcii varioPerfect môžete pranie buď urýchliť, alebo výrazne znížiť spotrebu energie.

— Komerčná prezentácia spoločnosti BSH domácí spotřebiče s.r.o. – org. zložka Bratislava —


Keď k zvolenému programu aktivujete tlačidlo speedPerfect, bežná várka bielizne bude vypratá už o 60 % rýchlejšie ako pri štandardnom programe prania. To sa hodí najmä v čase, keď potrebujete naraz vyprať veľké množstvo bielizne. Praktickou voľbou je aj vo chvíli, keď chcete stihnúť vyvesiť mokrú bielizeň ešte pred odchodom z domu.


Ak sa neponáhľate, ale, naopak, chcete ušetriť energiu, peniaze a životné prostredie, stačí po zvolení pracieho programu stlačiť tlačidlo ecoPerfect. Spotreba elektrickej energie sa v porovnaní s tými najúspornejšími spotrebičmi triedy A zníži až o 30 %.


Možnosť rozhodnúť sa prať rýchlo alebo ekonomicky vám ponúkajú práčky Siemens WM14S742BY a WM14E443BY.


Efektívne a potichu
Cyklus prania je neustále pod kontrolou elektronického systému fuzzyControl. Nové práčky Siemens sú vybavené množstvovou automatikou, ktorá podľa druhu a množstva bielizne v bubne dokáže priebežne prispôsobovať spotrebu vody aj čas plákania, zvoliť si šetrnejšie alebo, naopak, intenzívnejšie pohyby bubna či väčší čerpací účinok. Hluk a vibrácie pri praní a pri odstreďovaní eliminuje tzv. systém antiVibration, ktorý prispieva k stabilnosti práčky.


Automatický pomocník
Prehľadný displej zobrazí nielen hmotnosť bielizne, ale aj odporučenie, koľko prášku treba použiť. Elektromagnetická zámka s funkciou Reload zasa dovoľuje vybrať bielizeň bezprostredne po skončení cyklu prania alebo vložiť zabudnuté kusy oblečenia aj v priebehu prania. Nové práčky Siemens navyše rešpektujú súčasné trendy v odievaní a ponúkajú špeciálne pracie programy, napríklad na oblečenie na voľný čas s impregnáciou, jemnú spodnú bielizeň, aj na oblečenie pre alergikov.
(Cena: WM14S742BY 1 255,00 €, WM14E443BY 797,00 €)


Viac informácií o domácich spotrebičoch značky Siemens nájdete na www.siemens-spotrebice.skKategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia