Študenti dajú vode tvar

Študenti dajú vode tvar

15. 03. 2013 Zdieľať

Na vysokých technických a umeleckých školách a univerzitách v Českej republike a na Slovensku vyhlásili 2. ročník medzinárodnej študentskej súťaže Axor H2O story. Témou aktuálneho ročníka súťaže je voda v dizajne – dajte vode tvar. Spoločnosť Hansgrohe, vyhlasovateľ súťaže, pripravila pre výhercu atraktívne ceny: fyzickú realizáciu najlepšieho návrhu a zaujímavú týždennú stáž v nemeckom centre pre vývoj a výrobu nových výrobkov Axor.

Spoločnosť Hansgrohe v spolupráci s vydavateľstvom Jaga Media, s.r.o. sa rozhodli vyhlásiť druhý ročník študentskej súťaže Axor H2O story. Toto rozhodnutie povzbudil úspech pilotného ročníku, počas ktorého študenti dizajnu a architektúry priniesli svieže nápady a inšpirácie pre ďalší vývoj dizajnu kúpeľní. Aj tento rok budú mať mladé talenty možnosť konfrontovať svoje názory na dizajn a funkciu hygienických priestorov. „Spoločnosť Hansgrohe je lídrom v oblasti technologických inovácií a dizajnových riešení priestorov dennej hygieny. Pohľad mladej generácie budúcich architektov a dizajnérov nám pomáha lepšie pochopiť budúce trendy nielen v oblasti dizajnu výrobkov, ale možno aj vývoj konceptu kúpeľní,“ hovorí Ladislav Grebec, konateľ spoločnosti Hansgrohe.

Úlohou študentov je spracovať tému vody v dizajne a dizajnu vo vode. „Voda má medzi živlami, ktoré stámilióny rokov tvarujú našu planétu, kľúčové postavenie. Rozhodli sme sa tento fakt obrátiť a študentov vyzývame, aby vodu skrotili, využili jej tvar a farbu,“ približuje hlavnú myšlienku zadania L. Grebec. Výsledkom ich snahy by mal byť návrh kúpeľne, ktorá obracia pozornosť na principiálny prieskum vody a jej pôsobenia v architektonickom kontexte dizajnu kúpeľne.
 
Absolútneho víťaza druhého ročníka súťaže Axor H2O story vyberie odborná porota. Víťaz bude mať jedinečnú možnosť predstaviť svoj súťažný návrh vo fyzickej podobe počas vyhľadávaného dizajnového podujatia Designblok 2013 v Prahe. Zároveň získa týždennú stáž v nemeckom centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor.

Študenti dajú vode tvar

Študenti dajú vode tvar
Hansgrohe

Atraktívna týždenná stáž Axor čaká aj na víťaza, ktorý vzíde z hlasovania verejnosti. Autor návrhu s najvyšším počtom hlasov, ktoré získa počas on-line hlasovania na webovej stránke www.h2ostory.sk, bude mať jedinečnú možnosť vidieť proces tvorby novej dizajnovej kolekcie Axor.
 
O najlepšom návrhu, ktorý bude fyzicky predstavený verejnosti na prestížnej výstave Designblok 2013 v Prahe, rozhodne odborná porota. Všetky prihlásené návrhy, ktoré splnia súťažné podmienky, budú zverejnené v júni na súťažnej stránke www.h2ostory.sk. Na tejto stránke bude môcť hlasovať o najlepšom návrhu aj široká verejnosť. On-line hlasovanie sa skončí 31. 08. 2013. 
 
Do súťaže sa môžu prihlásiť študenti vysokých škôl s odborným zameraním na architektúru, stavebníctvo, dizajn a výtvarné umenie. Každý účastník sa musí zaregistrovať vyplnením registračného formulára na webovej stránke www.h2ostory.sk, a to odo dňa vyhlásenia súťaže 1. 2. 2013 až do 17. 5. 2013. Študenti z Českej republiky musia svoje práce odovzdať najneskôr do 17. 5. 2013 do 16 hodiny na sekretariát súťaže do vydavateľstva Jaga Media. Študenti zo Slovenska musia svoje práce odovzdať v rovnakom termíne na sekretariát súťaže spoločnosti Key Communications. 
 
Výsledky súťaže budú oficiálne zverejnené na slávnostnom vyhlásení výsledkov počas výstavy Designblok 2013 v Prahe.
 

Členovia medzinárodnej odbornej poroty:

Jaroslav Wertig (CR)
Jerry Koza (CR)
Rudolf Netík (CR)
Kalin Cakov (SK)
Viktor Šabík (SK)
 

Za vyhlasovateľa:

Matej Šišolák (Jaga Media)
Manuel Züfle (Axor)
 
Viac informácií nájdete na www.h2ostory.sk
Kategória: Aktuality
Tagy: súťaž
Zdieľať článok