Umývadlá MOON

27. 04. 2017
Zdieľať

RAVAK predstavil set piatich umývadiel na dosku vyrobených z liateho mramoru, ktoré vychádzajú z elementárneho geometrického tvaru kruhu a jeho modifikácií. „Celá séria nesie v sebe samotný proces tvorby. Ako prvé som navrhol kruhové umývadlo, potom som z neho vytvoril oválne, to skombinoval s kruhovým, a tak vzniklo umývadlo s odkladacou plochou. Neskôr som sa vrátil späť ku kruhu, ktorý som „zrezal“, a vzniklo umývadlo vhodné na osadenie k stene. Ako posledný som vytvoril nepravidelný tvar, ktorý celý rad odľahčuje,“ hovorí autor a vlastník štúdia Nosal Design Kryštof Nosál.

Základný kruhový model je Moon 1, ktorého zrezaním vznikol model Moon 1C (tvar umývadla kopíruje písmeno C). V tvare oválu je model Moon 2 a ovál s odkladacou plochou dostal názov Moon 2S (shelf). Umývadlo nepravidelného tvaru nesie označenie Moon 3.


Umývadlá MOON

Umývadlá MOON
RAVAK Slovakia spol. s.r.o.

 
Kruh v kúpeľni ideálne vyvažuje strohosť pravouhlých prvkov, ako sú obklady, sprchové kúty alebo nábytok. V interiéri celkovo pôsobí ako element, ktorý vyvoláva pokoj a príjemný pocit. Vďaka ich nekomplikovanému výrazu a určitej ľahkosti sa umývadlá Moon hodia do každej modernej kúpeľne. Zrezaný model Moon 1C je možné osadiť i k stene a ušetriť hĺbku od steny, Moon 2 zároveň poskytuje výnimočne veľký vnútorný priestor a model Moon 2S ešte navyše praktickú odkladaciu plochu. „Moon 3 je čisto o radosti zo života,“ uzatvára autor.

www.ravak.sk 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia