Vyberte stavbu storočia

29. 06. 2018
Zdieľať

Pri príležitosti okrúhleho výročia vzniku Československa, Slovenská komora stavebných inžinierov spolu s ďalšími partnermi, vyhlásila anketu stavba storočia. Tú najvýznamnejšiu pomôžu Slováci a Česi vybrať zo stovky stavebných diel.

Medzi stavbami zaradenými do projektu nájdete významné architektonické diela od roku 1918 až do súčasnosti. Prideliť hlas jednej alebo viacerým českým a slovenským stavbám môže široká verejnosť až do 15. 9. 2018 na webovej stránke www.stavbastorocia.sk.

Kritériom pre nomináciu do ankety bol celospoločenský význam a prínos stavby. Nominovaných je 100 stavieb z českých a slovenských regiónov, ktoré vybrala odborná komisia, zložená zo zástupcov českých a slovenských asociácií a zväzov dlhodobo spätých s rozvojom stavebníctva. Za českú stranu bolo nominovaných 66 stavieb, za slovenskú 34.


Prečerpávacia vodná elektráreň Čierny Váh

Prečerpávacia vodná elektráreň Čierny Váh
www.stavbastorocia.sk

Ako hlasovať?

Na webovej stránke www.stavbastorocia.sk nájdete celkový zoznam nominovaných stavieb, ktoré sú radené chronologicky. Až do 15. 9. 2018 môže každý hlasujúci odovzdať maximálne 10 hlasov, pričom každá stavba môže dostať 1 až 10 hlasov. Výsledky hlasovania budú oznámené v rámci sprievodného programu stavebného veľtrhu FOR ARCH.

Hlasovať za obľúbenú stavbu možno na www.stavbastorocia.sk do 15. 9. 2018.

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia