časopis Záhrada

Záhrada Urob si sám 7/2020 v predaji!

06. 08. 2020 Zdieľať

Spoznajte 24 bežných aj menej bežných, okrasných aj úžitkových rastlín zo záhrady, ktoré môžu byť základom každej domácej rastlinnej lekárničky.

NESKORÉ LETO V ZÁHRADE

● Spoznajte najkrajšie rastliny neskorého leta vrátane prenádherných georgín a piatich rôznych druhov a odrôd echinacey. ● V poradni Martina Čurdu sa okrem iného dozviete, kedy a ako rezať višňu a broskyňu či ako sa postarať o chorľavé anjelské trúby. ● Nájdete i zrozumiteľný postup, ako rastlinami doplniť už dávnejšie založený štrkový záhon na netkanej textílii. ● Poradíme, ako pri zelenine predĺžiť obdobie, počas ktorého bude prinášať úrodu. ● Nájdete i niekoľko tipov, ako zužitkovať úrodu ovocia a zeleniny, od mrazenia cez zaváranie až po sušenie. ● Zoznámime vás s modlivkou, jej zaujímavým životom a úlohou v záhrade. ● Dozviete sa, ako správne rozmnožiť a rozsadiť kosatce aj aké druhy a odrody zeleniny môžete vysievať na konci leta. ● Naučte sa pestovať figovník jedlý a budete mať bohatú úrodu fíg. ● Lunárny kalendár na august a september. ● Ovocné druhy a odrody v časti Pereš. ● Ako ekologicky bojovať proti chorobám orecha vlašského? ● Ako zatočiť s hrabošom…..

KROK ZA KROKOM: Výsevy zeleniny na konci leta. ● Opravujeme záhradné ležadlo. ● Množíme a rozsádzame kosatce. ● Množíme brečtan z odrezkov. ● Ošetrujeme rajčiny na konci leta. ● Staráme sa o trávnik. ● Letný rez vistérie.

časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Záhrada
Zdieľať článok