Záhrada Urob si sám 9/2020 v predaji!

Záhrada Urob si sám 9/2020 v predaji!

18. 11. 2020 Zdieľať

V decembrovom vydaní nájdete na štyroch stranách celoročný kalendár termínov vhodných na výsev, výsadbu a zber zeleniny. Spoznáte 27 druhov rastlín, ktoré môžete doma pestovať ako klíčky alebo mikrobylinky a podporiť tak svoje zdravie. Dozviete sa, prečo môže byť kuna užitočná a ako s ňou vychádzať v mieri.

Zistíte, kedy kúpiť a ako sa starať o izbové rastliny typické pre vianočné obdobie tak, aby kvitli práve na Štedrý večer, a tiež ako sa o ne postarať po Vianociach.

December v záhrade

● Číslo 9/2020 predstaví spôsoby domácich výsevov a dopestovania kvalitných priesad. ● Vysvetlí, ako doma urobiť test klíčivosti starých semien. ● Prevedie častými chorobami a škodcami koreňov a hľúz zeleniny, ktoré majú negatívny vplyv na úrodu aj skladovanie. ● Ukáže najkrajšie rastliny decembra vrátane mrazuvzdorných kaktusov – opuncií. ● Poradí pri pestovaní chutného a voňavého hurmikaki v našich podmienkach. ● Vysvetlí, ako pestovať citrusy, a predstaví niekoľko zaujímavých druhov. ● Martin Čurda vo svojej poradni okrem iného prezradí, ako sa starať o rôzne okrasné trávy. ● Prečo žltnú tuje? ● Nechýbajú ani obľúbené rubriky: Ovocné druhy a odrody, tentokrát v obci Urmince pri Topoľčanoch, a decembrový lunárny kalendár.

KROK ZA KROKOM: Jednoduchý vianočný svietnik zo živej čečiny a ruží. ● Ako vianočne ozdobiť zornicu v kvetináči. ● Zimný rez jadrovín. ● Zimujeme trvalky v kvetináči. ● Posledné práce v záhrade v tomto roku. ● Ako sa postarať o vianočný stromček, aby vydržal čo najdlhšie. ● Jednoduché kŕmidlo pre vtáky z terakotových kvetináčov.

PREDPLATNÉ časopisu ZÁHRADA

časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada časopis Záhrada

PREDPLATNÉ časopisu ZÁHRADA

Kategória: Aktuality
Tagy: časopis Záhrada
Zdieľať článok