Zázračné varenie

Zázračné varenie

05. 12. 2008
Zdieľať

Keď hovoríme o dokonalom varení, konvenčné varné panely majú vážneho súpera – indukčnú varnú platňu od firmy Gorenje. Hlavné výhody indukčného varenia sú v rýchlosti (je dvakrát rýchlejšie ako varenie na plyne), hospodárnosti a bezpečnosti. […]

Keď hovoríme o dokonalom varení, konvenčné varné panely majú vážneho súpera – indukčnú varnú platňu od firmy Gorenje. Hlavné výhody indukčného varenia sú v rýchlosti (je dvakrát rýchlejšie ako varenie na plyne), hospodárnosti a bezpečnosti. Pri indukcii sa ohrieva nádoba, nie varný panel, jeho povrch, ktorý sa nedotýka nádoby, je teda studený a môžete ho bezpečne chytiť. Ak nádobu odložíte z horáka, teplota varného panela rýchlo klesne.

Vďaka rýchlej reakcii indukčnej zóny nehrozí nebezpečenstvo prevarenia pokrmu, čo vám ušetrí nepríjemnosti a zbytočné čistenie. Dotykom prsta sa dá jemne regulovať teplota pri príprave omáčok, topení čokolády a ostatných postupoch, citlivých na teplotu alebo môžete aktiváciou funkcie „Powerboost“ výkon indukčnej varnej platne zvýšiť, čím sa skráti čas prípravy. Na varenie na indukčnom paneli môžete použiť akékoľvek nádoby s feromagnetickým dnom (ľahko si ho overíte magnetom).

Kategória: Aktuality
Tagy: gorenje
Zdieľať článok

Diskusia