Zbavte sa plesní v interiéri
Zdroj: Mapei

Zbavte sa plesní v interiéri

10. 09. 2020 Zdieľať

Plesne v interiéri sú nielen neestetické, predstavujú tiež zdravotné riziko. Natrvalo odstrániť plesne zo stien pomôže systém Mapei Silancolor® Plus. Plesne v interiéri treba čím skôr odstrániť. Nielenže poškodzujú interiér objektu, môžu tiež vážne ohroziť zdravie človeka. Spóry plesní môžu vyvolávať zvýšenú chorobnosť s následným rozvojom alergií.

Zbavte sa plesní nadobro

Pri výbere prostriedkov na boj s plesňami si treba vždy overiť, či prípravok odstraňuje mikroorganizmy z plesní a rias nielen z povrchu stien, ale či ich čistí hĺbkovo až z podkladovej vrstvy napadnutej steny.

Spoľahlivou voľbou je systém Mapei Silancolor® Plus , ktorý možno aplikovať na staré povrchy, aj na novostavby. Vďaka svojim čistiacim vlastnostiam zabezpečí dlhodobú ochranu stien napadnutých pôsobením biologických mikroorganizmov. Bezproblémovú funkčnosť celého systému zaručí vysoká priepustnosť vodných pár.

Stena napadnutá pôsobením plesní a rias –znázornenie prieniku mikroorganizmov až do podkladovej vrstvy. Zdroj: Mapei

Stena po očistení plesní a rias s použitím bežného čistiaceho prípravku. Vonkajší povrch je čistý, mikroorganizmy zostávajú naďalej v podkladovej vrstve. Zdroj: Mapei

Stena po použití čistiaceho prípravku Silancolor Cleaner Plus. Mikroorganizmy sú kompletne odstránené z vonkajšieho povrchu i podkladovej vrstvy. Zdroj: Mapei

Overená funkčnosť

Funkčnosť systému Mapei Silancolor® Plus si overili v praxi nájomníci ateliérov Novej Cvernovky v Bratislave. Priestory bývalej chemickej priemyslovky trápili plesne na vnútorných stenách až do výšky druhého poschodia. Na boj s nimi bol použitý čistiaci prípravok Silancolor® Cleaner Plus a penetračný náter Silancolor® Primer Plus. S výsledkom sú súčasní nájomcovia mimoriadne spokojní. Ani po 3 rokoch od rekonštrukcie nie sú na spomínaných vnútorných stenách badať žiadne stopy po plesniach či riasach.

plesne v interiéri

Predtým Zdroj: Mapei

plesne v interiéri

Potom Zdroj: Mapei

www.mapei.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: odstránenie plesní odstránenie vlhkosti penetrácia
Zdieľať článok