Živé a stabilné drevo

09. 05. 2017
Zdieľať

Drevo je jedinečný materiál, ktorý prináša príjemnú atmosféru do našich domovov aj vonkajších priestorov. Dosť na tom, drevo potrebuje zvláštnu ochranu. Dvaja hlavní nepriatelia dreva sú voda a slnko. Menia svojim vplyvom štruktúru dreva a tým otvárajú cestu pre ďalších „škodcov“, ako sú huby a baktérie. Kôra stromu drevo chráni pred týmito nepriateľmi, no v prípade, že z dreva je vyrobené okno, dvere, plot alebo záhradný nábytok, táto obranná vrstva chýba a zvláštna ochrana je potrebná.

S produktmi Alpina sa môžete plne spoľahnúť na správnu starostlivosť  o vaše drevené konštrukcie. 

Alpina produkty sú nielen známe pre ľahkú aplikáciu a perfektné výsledky, ale taktiež ochranou zdravia a životného prostredia. Využívaním obnoviteľných zdrojov pri výrobe našich produktov preberáme zodpovednosť za životné prostredie a zachovanie prírodných zdrojov.


Živé a stabilné drevo

Živé a stabilné drevo
Caparol Slovakia s. r. o.

Ak chcete zachovať drevo dlho krásne

Rôzne druhy dreva majú na jednej strane individuálny vzhľad, na strane druhej potrebujú inú starostlivosť . Drevo môže byť ošetrené viacerými spôsobmi.

Alpina napúšťacie lazúry sú priehľadné, zachovajú prirodzenú povrchovú štruktúru a jedinečný výraz dreva.  Tak ako prenikajú hlboko do dreva, môžu lazúry rozvíjať svoju preventívnu vlastnosť a chránia drevo zvnútra.

Alpina hrubovrstvové lazúry zamedzujú prenikaniu vody do štruktúry dreva a ochraňujú drevo proti UV žiareniu, ktoré negatívne pôsobí na spojivo v dreve – lignín.


Živé a stabilné drevo

Živé a stabilné drevo
Caparol Slovakia s. r. o.

Oleje Alpina veľmi dobre ochraňujú drevo a zároveň nechávajú póry v dreve otvorené. Takže drevo je dobre udržované a zároveň môže dýchať.

Spoľahnite sa na kvalitu overenú  Alpami. 

 

Kategória: Aktuality
Zdieľať článok

Diskusia