Koľko je stupňov?

Koľko je stupňov?

02. 06. 2011 Zdieľať

Túto otázku si kladieme takmer každý deň, keď ráno stojíme pre šatníkom a rozmýšľame, čo na seba. Vtedy nás síce zaujíma teplota za oknami bytu, ale nemenej často sme zvedaví, kam sa vyštverala hladina nášho izbového teplomera. V lete najmä vtedy, keď sa nám šaty neúprosne lepia na telo, a už nevieme vymyslieť, ako sa schladiť.


Koľko je stupňov?

98188

 

 

 

Nevieme presne, kedy uzrel svetlo sveta prvý teplomer, hoci je veľmi pravdepodobné, že v rokoch 1593 až 1603 Galileo Galilei pracoval na prístroji na meranie teploty, ktorý nazýval termoskop. Hoci spôsob fungovania teplomera je pre mnohých ľudí zázrakom, je založený na jednoduchých fyzikálnych zákonoch (Archimedových princípoch).

Na tomto zaujímavom teplomere Galileo je teplota vyznačená na malých diskoch pripevnených na plávajúcich bójkach naplnených farebnou tekutinou. Rozsah teploty, ktorú teplomer ukazuje, je od 18 do 26 ºC v štvorstupňových intervaloch. V redakcii sme sa ho snažili odskúšať, musíme však priznať, že táto milá vecička poslúži skôr ako pôvabná dekorácia než ako spoľahlivý teplomer.


Koľko je stupňov?

98194


Koľko je stupňov?

98193

Praktické a milé. Obrázky v drevenom farebnom alebo prírodnom ráme spolu s klasickým teplomerom, tak ako ho pozná každý. Cena u predajcu. Predáva Snug, Avion.


Koľko je stupňov?

98189

Tri v jednom. Veľmi praktické nástenné hodiny od firmy Sievert Line, ktoré vám okrem presného času prezradia, koľko je stupňov a ako vlhko je vo vašom byte.

Kategória: Bývanie Dekor Doplnky Štýl
Tagy: teplomer
Zdieľať článok