Kuchynské vodotaje (2.)

Kuchynské vodotaje (2.)

27. 12. 2010
Zdieľať

Centrom celej kuchyne je priestor okolo drezu. Patrí medzi najčastejšie využívané pracovné miesta, preto je vystavené najväčšiemu opotrebovaniu. Dobrý dôvod, prečo práve tu nešetriť na materiáloch, funkčnosti ani vzhľade. Dve čísla z nemeckej štúdie: 60 percent času pri práci v kuchyni trávime pri dreze (aj keď máme umývačku), štvorčlenná domácnosť pritom použije kuchynskú batériu až 84-krát za deň.

Tohtoročnou novinkou firmy Villeroy & Boch je rozprávkovo krehký dekor LaRose s motívom lístkov a ružových púčikov. Nová štýlová spojitosť medzi nádychom romantiky a puristickou líniou sa uplatňuje na najnovších modeloch keramických drezov Timeline a Subway.
Granitový drez BlancoOaxia II 6S silgranit PuraDur II s príslušenstvom. Rozmery: 100 × 51cm. Cena 768 €. Batéria BlancoLinus-S silgranit look. Cena 309 €.
Čierna kuchynská batéria Kludi Zenta s povrchovou úpravou autolak. Štíhla vďaka malej integrovanej kartuši s priemerom len 25 mm. Hore usadená ovládacia páka batérie s ľahučkým ovládaním poskytuje viacero možností manipulácie. Jednoduchá montáž a obsluha, dlhá životnosť. Cena 143 €.
Keramický drez BlancoAxon 6S, rozmery: 100 × 51 cm. Cena 1 127 €. Batéria BlancoLinus-S keramik look. Cena 442 €. Predáva Ancor.
Drez Franke Java s označením JAG 651 je jeden a pol drez so zaujímavým riešením antikorovej lišty oddeľujúcej väčší drez od menšieho. Je vyrobený z materiálu Fragranit DuraKleen® Plus, ktorý je hladký, príjemný na dotyk, ľahko sa čistí, je odolný proti škvrnám, usádzaniu nečistôt a poškrabaniu. Drez je k dispozícii v siedmich farebných odtieňoch. Cena 436,73 €.
Hot & Cold Water Dispenser – zdroj teplej a studenej vody. Kombinácia kuchynskej batérie Tara Ultra a špeciálneho kuchynského zásobníka teplej vody. Po otočení ovládacej páky dozadu tečie studená voda, po otočení dopredu tečie horúca voda (97 °C). Výrobca Dornbracht.

 

ZDROJ: časopis môj dom JAGA GROUP, s.r.o.

Kategória: Bývanie Kuchyňa, jedáleň
Tagy: drez kuchyňa
Zdieľať článok

Diskusia