07. 08. 2009
Zdieľať

Farby, materiály a detaily – to sú presne tie kúzelné vecičky, ktoré dokážu dať kúpeľni dušu. A ak nastane medzi dušou miestnosti a dušou domácej panej súzvuk, budete počuť o láske na prvý pohľad. Tak, ako my v tejto kúpeľni.


Láska na prvý pohľad

211021
Daniel Veselský

V neveľkej kúpeľni tesne vedľa spálne sa mladí manželia rozhodli zariaďovať striedmo. Chceli tu večer relaxovať a na vytvorenie pokojnej atmosféry im najlepšie vyhovoval jednoduchý interiér, prírodné materiály a teplá prírodná farebnosť. Na podlahe kúpeľne, obložení vane a skrinke pod umývadlom je použité drevo: „Bol to nápad architektky Jany Domitrekovej, aby sme sem namiesto dlažby dali drevo,“ hovorí sympatická domáca pani. „Dovtedy som o takom niečom ani nepočula, ani neuvažovala, ale tento nápad sa mi celkom pozdával. Veď drevo je teplé a veľmi príjemné aj pre bosé nohy a naboso chodíme v kúpeľni naozaj často.“ V tomto prípade však nesiahli po exotike, ale použili dubové dosky impregnované proti vlhkosti a uložené tak, aby boli aj zospodu prevetrávané. Keď vydrží rovnako upravené drevo podmienky lodnej paluby, nie je dôvod, aby neprežilo v kúpeľni, kde by mala byť situácia o poznanie priaznivejšia. Navyše ju zlepšuje aj okno a pravidelné vetranie.
 


Láska na prvý pohľad

211023


Láska na prvý pohľad

211024

Návrhy kúpeľne z kúpeľňového štúdia Armaturex. Miestnosť nie je veľká, ale zmestilo sa do nej všetko potrebné. Teleso schodiska, ktoré zasahuje do priestoru kúpeľne, určuje jej pôdorys v tvare L.

Návrh dispozície kúpeľne zverili do rúk architektke, výber konkrétnych zariaďovacích predmetov a obkladu zvládli spoločne s kúpeľňovým štúdiom Armaturex, kde vyriešili aj všetky detaily. „Pôvodne sme plánovali obklad v sivastom odtieni, ale keď som uvidela tieto kvetované obkladačky, bolo mi jasné, že je to presne to, čo chcem,“ spomína ona. „Nadchli ma na prvý pohľad. S mužom jej hovoríme „večerná kúpeľňa“ – nie je to len kvôli večernému relaxu vo vani, pri svetle sviečok, po akom sme túžili, ale tie obklady sú také elegantné, až mám občas pocit, že by som si sem mohla obliecť aj večernú róbu,“ smeje sa.

„Táto kúpeľňa bola pre mňa láskou na prvý pohľad,“ hovorí mladá hostiteľka. „Ale nevyzerá to na chvíľkové pobláznenie. Som do nej stále zamilovaná a asi ju nikdy nebudem chcieť zmeniť. Vďaka tomu, že je taká jemná a neutrálna, môžem si ju podľa nálady decentne obmieňať pomocou doplnkov.“

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Kúpeľňa, WC Navrhovanie interiéru
Tagy: kúpeľňa návšteva umývadlo vaňa
Zdieľať článok

Diskusia