Lesk a farby šatníkov

Lesk a farby šatníkov

16. 11. 2010
Zdieľať

Otvorené vzdušné dispozície a minimalizmus v interiéri posilnili postavenie šatníkov a šatníkových skríň, ktoré veľkoryso ukryjú všetko, čo nechceme mať na očiach. Stali sa samozrejmosťou moderného bytového interiéru, a preto, ako všetko v ňom, aj stvárnenie šatníka podlieha trendom. Po neobarokových motívoch, ktoré neobišli ani plochu dvier šatníkových skríň, sa vracia do interiérov jednoduchosť a individualita. Nenápadne nápadný vysoký lesk v živých farbách a súhra s interiérom sú dnes prioritou.


Lesk a farby šatníkov

293413

Spoločnosť INDECO spustila projekt súťaže „Interiér očami mladých slovenských architektov“, v ktorom našim dizajnérom a architektom dáva priestor na vyjadrenie názoru na pojem „vstavaná skriňa“ v modernom bytovom interiéri. „Nosnou myšlienkou bolo vytvoriť interiér, v ktorom je skriňa neodmysliteľnou súčasťou priestoru, no zároveň nie je vždy jeho stredobodom. Mala by ho dopĺňať a byť akcentom. V priestoroch, kde je dominantou, je svojou čistotou a jednoduchosťou umeleckým dielom. V návrhu som sa zameral na dve základné témy. Prvou bola plošná kompozícia výplne dverí a druhou priestorová kompozícia integrovaná do celku. Snažil som sa priradiť jednotlivým skriniam svoj osobitý výraz a charakter v závislosti od funkcie a priestoru, v ktorom sa nachádzajú“, hovorí jeden z víťazov súťaže Michal Seman. (zdroj: Indeco)


Lesk a farby šatníkov

293412

Moderná je odvaha vo výbere farieb, napríklad dvere šatníkovej skrine s výplňou z interiérového skla lacobel v limetkovej farbe. (foto: Indeco)


Lesk a farby šatníkov

293414

Trendové šatníkové dvere sú jednoduché až strohé, subtílne a pôsobia opticky ľahko. Sú prirodzenou súčasťou interiéru. (foto: Komandor).


Lesk a farby šatníkov

293415

Aspoň časť dverí ozvláštnite farebným sklom. (foto: ID Point)


 

Náš Tip: Potrebujete novú vstavanú skriňu? Obráťte sa na nás! Bratislava a okolie.

Kategória: Bývanie Navrhovanie interiéru
Tagy: trendy interiery
Zdieľať článok

Diskusia