Nech sa páči, sadnite si…

06. 06. 2006
Zdieľať

sadnite si čo najpohodlnejšie,
sadnite si čo najoriginálnejšie,
a ak je to len trochu možné, vyložte si nohy! Práve to je totiž tá správna moderná poloha na sedenie.

Na sedací vak „Sit on it“ (dizajn Zet) od nemeckej firmy ELMARFLÖTOTTO si môžete sadnúť naozaj tak, ako sa vám zachce. Vaky sa vyrábajú v rôznych farbách a veľkostiach. Ich výplň tvoria polystyrolové granule, ktoré zabezpečujú stabilitu a zároveň komfort pri sedení, poťah je z vlákien, ktoré odolávajú vode aj teplu.. „Sit on it“ je jedným z reprezentantov nových ciest sedenia, a treba uznať, že škála polôh, ktorú takéto vaky ponúkajú, je naozaj obrovská.Nech sa páči, sadnite si...

55351


Nech sa páči, sadnite si...

55352
Nech sa páči, sadnite si...

55355

Nízka stolička „Amenbo“ (rám je z antikora a farebnosť textilného poťahu nanajvýš aktuálna – šedá) je novou verziou zabutonu, čo je tradičný japonský vankúš. Možno ju tiež spojiť s ďalšími podobnými stoličkami – podobne ako keď sa zopnú ruky, a jej podoba a funkcia sa v takomto spojení môžu meniť. Toto, takpovediac „filozoficko-tradicionalistické“ sedadielko je dielom japonského dizajnéra Sachia Hiharu.


Nech sa páči, sadnite si...

55356

Dizajnér François Bauchet navrhol sedadlo Trait d´union pre každodenný život. Človek totiž často potrebuje mať poruke malé „pohotovostné“ sedadielko. Trait d´union sa dá používať podľa potreby a fantázie – môžete ním doplniť sedaciu súpravu, mať ho ako stoličku v predsieni, ktorú využijete pri prezúvaní alebo telefonovaní, dá sa na ňom sedieť pri žehlení… Nájdete ho v ponuke francúzskych firiem Ligne roset alebo Cinna. (Nohy sú kovové, výplň z polyuretánovej peny a poťah z kože.)


Nech sa páči, sadnite si...

55358

Príjemným oživením pre európsky interiérový dizajn sú ázijské firmy, ktoré prinášajú svojské nábytkové prvky, exotické materiály aj nezvyklé spôsoby ich spracovania (typickým príkladom je nábytok z najrôznejších druhov výpletov). Napríklad aj na tomto guľovom kresle sa prejavuje jeden z ázijských prístupov ku konštrukcii, ktorý je pre Európanov neobvyklý. Základ typického európskeho sedacieho nábytku totiž tvorí pevná kostra alebo rám, na ktorom je upevnené čalúnenie. Povrch je potom potiahnutý nenosným materiálom, ktorý je vlastne len na pohľad a dotyk príjemnou „fasádou“. Podstatou tohto kresla je naopak jeho povrch, ktorý je zároveň nosnou konštrukciou aj estetickou vonkajšou úpravou. Výplň tu teda stráca svoje opodstatnenie. Práve viditeľná absencia výplne a kostry je dôvodom, prečo tento nábytok pôsobí takým zvláštnym, priam fascinujúcim dojmom. (Guľové vypletané kreslo predstavila firma Yothaka International vo svojej expozícii nazvanej „new asia“.)


Nech sa páči, sadnite si...

55360

Polyetylénové kresielko Litle Albert (mimochodom „braček“ výraznej červenej sedačky Victoria, ktorá je známa z programu „Promüle“) pochádza z dielne slávneho Rona Arada a má už takmer dva roky, talianska firma MOROSO ho však predstavila aj v tohtoročnej kolekcii, avšak v aktualizovanej farebnosti.

Kategória: Nábytok
Tagy: kreslo sedací nábytok sedadlo stolička
Zdieľať článok

Diskusia