23. 10. 2006
Zdieľať

Variabilný, viacfunkčný nábytok a zariadenie detskej izby umožňuje rodičom držať tempo s nárokmi rastúcich detí. Pre tvorivé a po zmene bažiace ratolesti je interiér detského územia zariadený premenlivým, variabilným nábytkom, teda presne, to čo potrebujú, pričom rodičia nemusia neustále siahať do peňaženky. Všetko, čo má kolieska, dá sa presúvať, posúvať, zdvihnúť, otočiť alebo preklopiť, je v detskej izbe vítané, no zároveň by sa nemalo zabudnúť hlavne na bezpečnosť.


Praktické nápady

66671


Praktické nápady

66678

Deti sa chcú a aj potrebujú veľa hrať. Prečo by sa nemohli inšpirovať aj nábytkom? A zaujímavo riešené detaily na nábytku nemôžu byť nikdy na škodu. (Hülsta) Stena pri posteli poskytne dvakrát taký veľký priestor ako nočný stolík. Bezpečná detská nástenná lampa vytvorí dobré svetlo na čítanie rozprávok na dobrú noc. Knižky sú poruke v nástennej knižnici. Na polici nad ňou stoja strážcovia pokojného spánku. (IKEA)

Praktické nápady

66676


Praktické nápady

66672

Zväčšite deťom priestor na stoloch a podlahe, aby mohli byť tvorivé a hrať sa. Nástenný držiak na perá zbaví stôl neporiadku, zatiaľ čo police spolu so schodíkmi zabezpečia prístup k ostatným drobnostiam. Hračky nájdu svoje miesto v truhliciach Lo, s vrchnákom s bezpečnostnými pántmi, ktoré zabezpečujú jeho pomalé zatváranie. (IKEA) Hádam dieťa nepokazíte, ak mu občas prinesiete raňajky do postele. Zaujímavo riešená príručná polička – nočný stolík na vysokej tyči. (Ital Roja)

Praktické nápady

66670


Praktické nápady

66681

Chlapčenský svet: rám vysokej postele Fjelldal z lakovanej masívnej brezy, súprava Toftan – stojka so skrinkami a zrkadlom z hliníka a plastu, nafukovací matrac, respektíve sedadlo IKEA PS SKÖN so snímateľným polyesterovým poťahom. (IKEA) Vtipné a pre deti určite lákavé riešenie. Do vrecúšok sa zmestí veľa tajností. (IKEA)

Praktické nápady

66680


Praktické nápady

66674

Keď dieťa vyrastie z plienok, prebaľovací pult sa dá zmeniť na obyčajnú skrinku so zásuvkami, ktorú možno používať ešte dlhé roky. (IKEA)

Praktické nápady

66679


Praktické nápady

66677

Pri narodení dieťaťa je možno ťažké nepodľahnúť eufórii a nenakúpiť hlúposti vhodné len pre malé bábätko. Nábytok, ktorý sa dá časom prispôsobiť aj väčšiemu dieťaťu, však ušetrí starosti aj peniaze. Napríklad detská postieľka, ktorú možno neskôr zmeniť na posteľ, bude slúžiť aspoň do piatich rokov dieťaťa. (Herlag)

Praktické nápady

66675


Praktické nápady

66669

Táto zostava poskytuje dostatok úložného priestoru a miesto na spánok pre dve deti. Vyrába sa z laminátu s ABS hranami, ktorý je odolný proti mechanickému poškodeniu a povrch sa dá umývať. Je maximálne praktický a zároveň aj pekný. (Mobil Record) Ostrov v kombinácií bledozelenej farby a čerešňového dreva poskytuje miesto na spanie a učenie. Úložný priestor rieši veľká skriňa a priestor v schodoch. (Slovakia Interiér)

Praktické nápady

66668

Deťom určite nebude robiť problém upratať si hračky do priesvitných farebných debničiek Mård, v ktorých budú mať prehľad, kde sa ktorá hračka nachádza. Debničky sú ľahké a stohovateľné. (IKEA)

Kategória: Bývanie Detská izba Nábytok Navrhovanie interiéru
Tagy: detská izba di
Zdieľať článok

Diskusia