Pre mamu v pohybe

04. 05. 2006
Zdieľať

Nie každá mladá mama býva v ideálnom byte a nie každá má pre svoje dieťatko k dispozícii priestrannú detskú izbu, kam sa zmestí všetko potrebné zariadenie. Občas je byt primalý a treba priestorom poriadne šetriť. Alebo mamina aj s bábätkom často chodí na dlhší čas na chatu či k rodičom. V takom prípade je zas užitočné, ak môže všetko, čo bábätko potrebuje, ľahko zbaliť a presťahovať.

Dobrý nápad, ktorý sa hodí aj do malého bytu, aj pre „sťahovavú“ maminu, mala mladá slovenská dizajnérka Lenka Šeniglová, ktorá vymyslela a pre svoje vlastné bábätko aj vyrobila mobilný prebaľovací pult. Môžete ho zavesiť na dva háčiky, ktoré na vhodnom mieste upevníte do steny – zložený zaberie asi toľko miesta ako obraz, a keď ho otvoríte, môžete bábätko pohodlne a bezpečne prebaliť.


Pre mamu v pohybe

53291
Soňa Sadloňová


Pre mamu v pohybe

53292
Soňa Sadloňová


Pre mamu v pohybe

53293
Soňa Sadloňová


Pre mamu v pohybe

53295
Soňa SadloňováMiesto na prebaľovanie, ktoré má bežne podobu pomerne rozložitého kusa nábytku, sa v tomto prípade zmestí aj do naozaj malého bytu. Konštrukcia unesie asi dvadsať kíl a všetko, čo na prebaľovanie potrebujete, máte pekne poruke. Pult je ušitý z odolného a umývateľného textilného materiálu, z akého sa šijú aj tašky a ruksaky, a spevnený je dvoma vrstvami ľahkého a pevného lexanu. Spevňujúca konštrukcia sa dá ľahko vybrať a látku môžete vyprať v práčke – jednoduché čistenie je pri bábätkách dôležité. Nafukovací vankúšik so zvýšenými okrajmi zabezpečí, aby dieťatko z pultu nespadlo.


Pre mamu v pohybe

53290
Soňa Sadloňová

Ďalšou výhodou tohto netradičného riešenia je, že prebaľovací pult sa dá ľahko zbaliť – ako tašku si ho môžete prehodiť cez plece a hor sa na chatu alebo k mame na čerstvý vzduch.


Vari jedinou chybičkou tohto praktického nápadu, ktorý jeho autorka nazvala Baby boom, je, že sa Lenke nepodarilo nájsť výrobcu, ktorý by skladací prebaľovací pult ponúkol aj ostatným slovenským mamám. Tak ho teda ponúkame aspoň ako inšpiráciu pre tie šikovnejšie.
Vizitka autorky

Mgr. art Lenka Šeniglová
V roku 1999 ukončila ŠÚV Josefa Vydru, odbor propagačné výtvarníctvo, v roku 2005 úspešne dokončila štúdium na VŠVU v Bratislave, odbor priemyselný dizajn. Autorkina tvorba je zameraná na navrhovanie interiérov, nábytku a bytových doplnkov, ako aj detský dizajn.

kontakt: lenkasenigla@pobox.sk, 0908/882 245


Kategória: Bývanie Detská izba
Tagy: bábätko detská izba di nápady
Zdieľať článok

Diskusia