Zdroj: PPG Deco Slovakia

Originálne dózy na odkazy

27. 09. 2023 Zdieľať

Potešte rodinu a priateľov netradičnými pozdravmi. Aj keď môžu papierové odkazy v dnešnom elektronickom svete vyzerať pomerne staromódne, netreba ich zatracovať. Ide o skutočne originálne vyjadrenie vášho osobného vzťahu a prejavenie lásky, ocenenia aj vďaky nielen medzi členmi rodiny, ale aj blízkymi priateľmi.

Materiál

  • Primalex Chalk effect – kriedová matná farba v spreji vo viacerých farebných odtieňoch
  • Prázdne dózy
  • Samolepiace etikety

Náradie

  • Ochranné gumené rukavice
  • Ochranné okuliare
  • Nožnice
  • Staré noviny alebo kartón na ochranu pracovnej plochy
  • Utierky alebo handry na utieranie
  • Papier, pero a motúziky na odkazy

Náš tip

Papierové odkazy môžu byť veľmi milým a nezabudnuteľným spestrením svadby, ktorými môžu svadobčania prejaviť svoje osobné prianie budúcim manželom.

Postup

1. Farbu v spreji dôkladne pretrepte. Držte sprej vo vzpriamenej polohe a aplikujte farbu na samotnú dózu zo vzdialenosti 20 až 30 cm. Sprejujte plynulými a rovnomernými pohybmi na samotnú dózu aj jej veko, aby sa farba rozvinula rovnomerne po celom povrchu.

Striekanie kriedovej farby na dózu

Zdroj: PPG Deco Slovakia

2. Premyslite si, čo na dózu chcete napísať, či to bude nadpis, dátum, motivačný citát, kreativite sa medze nekladú. Nožnicami vystrihnite zo samolepiacej etikety požadovanú šablónu, tvar alebo nadpis.

Vystrihovanie šablóny.

Zdroj: PPG Deco Slovakia

3. Nechajte farbu na dóze dobre vyschnúť. Po zaschnutí nalepte na dózu vystrihnutú šablónu zo samolepiacej etikety.

Lepenie šablóny na dózu.

Zdroj: PPG Deco Slovakia

4. Dózu prestriekajte druhou farbou rovnakým postupom ako pri aplikácii prvej farby.

Striekanie kriedovej farby na dózu.

Zdroj: PPG Deco Slovakia

5. Po zaschnutí samolepiacu etiketu zlúpnite a vaše dózy sú pripravené.

Odlepovanie šablóny z dózy.

Zdroj: PPG Deco Slovakia

6. Vezmite papier a pero a napíšte, čo máte na srdci. Na záver odkaz zatočte do ruličky a obtočte motúzikom pre krajší efekt. Takéto milé odkazy svojich príjemcov zaručene potešia!

Výsledný vzhľad dóz po nastriekaní a zaschnutí farby.

Zdroj: PPG Deco Slovakia

Môže sa vám zísť

Dekoratívna farba v spreji Primalex Chalk effect s matným kriedovým vzhľadom slúži nielen na dozdobenie rôznych predmetov, ale tiež ako ochranná vrstva pre nelakované aj lakované povrchy. Ponúka výbornú odolnosť proti vonkajším poveternostným vplyvom vrátane UV žiarenia. Je vhodná na materiály z dreva, kovu, skla, papiera či keramiky. Ako finálnu vrstvu pre Chalk effect farby použite Chalk effect lak, ktorý zvýši jej odolnosť.

Farba v spreji je vhodná do interiéru aj exteriéru. Je ideálna na nábytok a dekoratívne predmety pre dosiahnutie vintage štýlu. Vytvára ľahko brúsiteľný povrch, odolný proti mechanickému poškodeniu. Jednoducho sa aplikuje, nesteká, má univerzálne použitie, dokonalú kryciu schopnosť, navyše je rýchloschnúca a v ponuke až v 15 odtieňoch. Primalex kriedový sprej si môžete kúpiť v predajniach Domy farieb (aj online na domyfarieb.sk), alebo v iných predajniach farieb a lakov.

Zdroj: PR článok PPG Deco Slovakia, s.r.o.

Kategória: Relax
Tagy: dekorácie DIY návody tipy na darčeky
Zdieľať článok