Sofistikované stoly

Sofistikované stoly

09. 07. 2008
Zdieľať

Niekedy rozum a cit, inokedy rozum a krása, ale zväčša sa dizajnéri púšťajú do návrhov nábytku, ktorý popri do detailov prepracovanom zovňajšku a nevyhnutnej ergonómii ponúkne dôvtipné riešenie.Drevený alebo kamenný: stôl sa po stlačení ovládača otvorí a ukáže sa doska na krájanie, platňa z nehrdzavejúcej ocele, ale aj malá úschovňa príboru. Možností je viac, ale to je už otázka výberu a financií záujemcu.


Sofistikované stoly

155074

Aby bola kuchyňo-jedáleň kompletná, dizajnéri vynechali priestor na zasunutie vozíka s indukčnou varnou doskou z jednej strany a z druhej pre pojazdný servírovací stolík. (Draenert v spolupráci s Poggenpohl)


Sofistikované stoly

155073

Stôl, ktorý otvorene pristupuje k vareniu, navrhli v dielni Schulte Design. Na výstave nábytku v Kolíne nad Rýnom sa nielen otváral vareniu, ale si naň aj posvietil a v prípade potreby láskavo dovolil aj menším spotrebičom, aby sa pripojili do jeho vysúvacej zásuvky. (regnUM)

Sofistikované stoly

155063


Sofistikované stoly

155064

Značka Roche Bobois si nedá pokoj s tradíciou vylepšenou novými technologickými postupmi a vtipnými riešeniami. Ak je veľa priestoru, veľká pohovka a veľa hostí, rozprestrite krídla svojmu stolíku… …vedia to aj s tvarovo úspornejším dizajnom a bez prídavných nôh. (Roche Bobois)

Sofistikované stoly

155067

Že pôvodný význam slova sofistikovaný má čosi spoločné s prešibanosťou a vytváraním mylných úsudkov. Tak ak nás chceli stolíkom Matchbox v Schulte Design zmiasť, podarilo sa – logicky by sme po otvorení stolíka čakali skrytý úložný priestorček.

Ale oni nie! Vymyslia vám svetlo, a potom rozmýšľate, či naozaj niečo také potrebujete. Nie zlé…


Sofistikované stoly

155076


Sofistikované stoly

155075

Pre anglicky zjazykovených Slovákov: toto je Workstation, čiže pracovná koncovka stola ukrytá pod priesvitnou schránkou. (Schulte Design)


Sofistikované stoly

155070
Daniel Veselský


Sofistikované stoly

155071

Načo vázu na stole? Prienik dvoch rôznych drevených povrchov a vtipne umiestnené otvory na jednoduché vázičky. Podobná myšlienka, ale vzdušnejší dizajn. (Cattelan Italia)

Sofistikované stoly

155065


Sofistikované stoly

155066

Stolík-svetlonos spôsobne nesie, čo naň položíte, svieti pre radosť dospelých aj detí, a vôbec, keby aj nemal mať výnimočne dômyslené funkcie, aj tak očarí. (Draenert) Žiarovkový chaos v tvrdenom skle jemne provokuje, svieti a stolík ešte aj poslúži ako stolík. Nezabudnite, že z chaosu sa rodí nový poriadok, tak si pripravte utierku z mikrovlákna. Váš stolík ju bude potrebovať. (Draenert)

Kategória: Bývanie Nábytok
Tagy: dizajn interiér nábytok nb stoly
Zdieľať článok

Diskusia