03. 03. 2010
Zdieľať

Aj keď je spálňa miesto, kde sa neprijímajú návštevy, výber jej zariadenia a celková atmosféra sú veľmi dôležité. Pre aktívnu mladú rodinu vystavenú stresu, každodennému zhonu a ruchu je spálňa v duchu posledných trendov komfortu a vľúdnosti dosiahnutých farbami zeme a ľahkou hravosťou ako stvorená.

 


Spálňové inšpirácie

246641


Spálňové inšpirácie

246642
Kare

Zo spálne by mala sálať príjemná a pokojná atmosféra. Na jej dosiahnutie má veľký vplyv vhodne zvolený typ osvetlenia, ktoré by malo tvoriť viacero zdrojov. Večernú atmosféru určite spríjemnia jednoduché nočné lampy s jemným nádychom luxusu. Výraz luxusu a kombináciu netradičných, niekedy až šokujúcich prvkov a štýlov pomôže vniesť do modernej spálne prezdobené historizujúce zrkadlo so zlatým rámom. Vynikne najmä v kombinácii s jednoduchým

 


Spálňové inšpirácie

246647
Roche-bobois


Spálňové inšpirácie

246645
Roche-bobois

Roche Bobois Ďalším variantom je výrazné červené kresielko, ktoré pripomína rozkvitnutý kalich tulipánu. S červenou stojatou lampou by tvorili kompozične zaujímavú dvojicu na pozadí bielej a čokoládovej. (foto: Roche Bobois)

 


Spálňové inšpirácie

246640
Sahco


Spálňové inšpirácie

246649
Roche-bobois

Celkový charakter interiéru veľakrát výrazne ovplyvňujú doplnky a dekorácie. Ak chcete mať spálňu podľa posledných trendov, stačí obmieňať napríklad poťah vankúšov a prikrývky na posteľ. Jednoduché ale kvalitné kusy nábytku v bielej farbe môžu byť dobrým základom pre akýkoľvek štýl spálne, ktorý je možné jednoducho obmieňať pomocou dekorácií a detailov. K dobrému základu môže prispieť aj jednoduchý nočný stolík oválneho tvaru.

 


Spálňové inšpirácie

246644


Spálňové inšpirácie

246650
Roche-bobois

Vyjadrenie melanchólie a nostalgie starých čias môže umocniť okrem dekorácií aj kreslo Elisabeth v historizujúcich tvaroch. V modernej trendovej spálni by rozhodne nemalo chýbať  Do spálne by sa nám hodilo viacero variantov a jedným z nich je kreslo Skool od Roche Bobois ako spomienka na známe kreslo od Ludwiga Miesa van der Roheho.

 


Spálňové inšpirácie

246810
Roche Bobois


Spálňové inšpirácie

246809
Roche Bobois

Zdanie návratu k trvalým, skutočným a nadčasovým hodnotám a zároveň pečať luxusu vnesú aj do jednoduchého funkcionalisticky ladeného interiéru starožitné hodiny. Alebo aspoň také, čo sa na nich podobajú.  Nezabudnite na dekorácie, ktoré vnášajú do priestoru útulnú a hrejivú atmosféru.

Zdroj: môj dom špeciál  JAGA GROUP

Kategória: Bývanie Dizajn Farby, materiály Spálňa Štýl
Tagy: spálňa
Zdieľať článok

Diskusia