Spoločenské kuchyne

Spoločenské kuchyne

19. 02. 2010
Zdieľať

Komu neprekáža kuchynský život, jeho vône a nevône, zvuky a pazvuky, ktoré sa nesú až do obývačky, a okrem toho má rád aj spoločnosť, tomu sa stal celkom prijateľný trend otvorených kuchýň. Otvorená dispozícia kuchýň sa neraz snúbi s otvorenou povahou ich majiteľov.

Jedinečnosť kuchýň, usporiadanie jedálenskej časti či prispôsobenie dispozície kuchyne v nadväznosti na obývačku zodpovedá jedinečnosti nášho životného štýlu a času, ktorý v nej trávime. Tí, čo sa rozhodli variť, stolovať a prijímať návštevy za trvalej prítomnosti kuchynskej linky, sporáka a digestora, hľadajú spoločný nápaditý štýl otvoreného priestoru, ktorý by sa len tak ľahko neopozeral. I keď stále platí, že jednoduché je moderné, predsa sa len mnohým z nás žiada kde-tu narušiť serióznosť vodorovných línii kuchynského nábytku či jednoliatosť pracovnej plochy a zažartovať si s pravidlami dizajnu. Aj napriek zdanlivej ľahkosti, ktorou pôsobí viac či menej extravagantný interiér, výber nábytku a doplnkov si vyžaduje nielen odvahu, ale aj cit pre mieru. Istú uvoľnenosť v zariaďovaní kuchyne priniesli aj skúsenosti zo života pracujúceho človeka.

Ten si rád nakúpi do zásoby a skladuje. Keď chce skladovať, potrebuje väčšiu chladničku s mrazničkou.  Najväčší domáci spotrebič sa tak znovu vymanil z objatia uhladených kuchynských liniek a pokojne si pradie ako dizajnovo zaujímavý solitér na rozhraní kuchyne a jedálne. Samotná kuchynská linka si môže v otvorenej dispozícii dovoliť, aby sa rozdelila na samostatné moduly s osobitým dizajnom, ktorý síce potvrdzuje ich rozdielnu funkciu, ale súčasne zapadá do celkovej koncepcie interiéru. Prípravné, umývacie, varné alebo inak špecializované kuchynské zóny sa už na seba tak netlačia, pôsobia priestrannejšie a pri ich výbere sa ponúka väčšia variabilita.


Spoločenské kuchyne

244994
Haussmann


Spoločenské kuchyne

244993
Diamanti

Že dizajn každého kúska nábytku musí byť z jedného súdka? Ide to aj netradične; všimnite si, že kostra stola a sedák kultovej Wire Chair sú si blízke nielen kráľovskou modrou, ale aj tvaroslovím. Drevené časti nábytku spoločne zabudli na hrany. Svietniky a doplnky zaviedli interiér z ovzdušia 50. rokov minulého storočia do postmoderného štýlu, ktorý je bližší súčasníkom. (foto a dizajn: Haussmann) Ak uprednostňujete striedmy nábytok, potom úlohu extravagantných hráčov môžu prevziať doplnky. (foto a dizajn: Diamantini Domeniconi)

 


Spoločenské kuchyne

244987
Daniel Veselský


Spoločenské kuchyne

245006
F. Hansen

Aj drevený, štýlovo nekomplikovaný stôl sa môže zbratať s plastovými stoličkami na kovovom podnoží. (foto a dizajn: Piiroinen) Osem vybielených mravcov na chrómových nôžkach – teda stoličiek Ant od Arne Jacobsena – čaká na svojich uprostred oblej kuchyne. Efektné, ale priestorovo náročné (foto a dizajn: Fritz Hansen)

 


Spoločenské kuchyne

245002
Gervasoni


Spoločenské kuchyne

245000
Stouby


Spoločenské kuchyne

244988

Rotangová pohovka a pokojná farebnosť, ktorá dá vyniknúť štruktúre materiálov (foto a dizajn: Gervasoni) Oblé stolíky Mojo sa navrstvili na hliníkových nôžkach, aby zlepšili náladu v interiéri. (foto a dizajn: Stouby) Malé sedenie pre veľkých priateľov sa môže netradične zblížiť s väčšou kuchyňou. Nezabudnite však na stoličky pri barovom pulte, kde sa môžu návštevníci vystrieť a decentne potúžiť. (foto a dizajn: PTV)

 Zdroj: môj dom špeciál JAGA GROUP

Kategória: Bývanie Kuchyňa, jedáleň
Tagy: zariadenie
Zdieľať článok

Diskusia