Stojan na CD

Stojan na CD

03. 10. 2007
Zdieľať

Výhoda tohto stojana spočíva v tom, že CD nosiče sú v uzatvorenej skrinke, nesadá na ne prach a sú ľahko dostupné.Postup výroby


Stojan na CD

109342

Na výrobu stojana použijeme DTD dosku hrubú 18 mm (v našom prípade s odtieňom mahagónu). Všetky diely narežeme na rozmery uvedené v rozpise materiálu. Na hrany nažehlíme pásku požadovaného odtieňa. Na spájanie jednotlivých častí použijeme komfirmáty 5/50 mm.

Po zostavení korpusu z dielov č. 1, 2, 3 a 5 treba namontovať aj vrchný diel č. 4 tak, aby nebolo vidieť skrutky (zoznam použitého materiálu nájdete v galérii). Na tento úkon použijeme závrtné matice, ktoré osadíme na spodnú časť dielu č. 4. Korpus a diel č. 4 sa potom spoja cez diely č. 5 skrutkami M 6/32 mm. Ďalej z dielov č. 8 až 14 zostrojíme kontajner na CD nosiče a naň pripevníme dvierka s úchytkou, PVC diely na CD a plný výsuv.

Skrinka stojí na štyroch nastaviteľných nohách vysokých 10 cm. Stabilitu skrinky zabezpečíme jej spojením dvoma spojovacími nábytkovými skrutkami (s priemerom 5 mm) s nábytkom. Kontajner si môžeme vyrobiť aj s takými rozmermi, aby sa dal vložiť do už jestvujúceho nábytku.
 


Stojan na CD

109343


Stojan na CD

109344

Kategória: Bývanie Nábytok
Tagy: nábytok skrinka stojan
Zdieľať článok

Diskusia