17. 01. 2013
Zdieľať

Namiesto vlasových kreácií vlasové krepácie, namiesto fénovania vlasobranie (zber vlasov zo zeme). Ak patríte k tým, ktorí majú po vysušení vlasov na hlave krepové chuchvalce a pod sebou chumáče vlasov, je načase poohliadnuť sa po novom féne. Niektoré typy sme mali možnosť otestovať aj my.


testujeme fény

testujeme fény


testujeme fény

testujeme fény

 

Ako dopadlo testovanie?

Ak ste sa rozhodli zadovážiť si nový fén, mali by ste si uvedomiť, že aj fúkanie má svoje pravidlá. Vyberajte preto nielen podľa ženských kritérií (vzhľad, farba, tvar). Všímajte si najmä funkcie a príslušenstvo – nastavenie rýchlosti a teploty, ionizáciu zabraňujúcu zelektrizovaniu a ničeniu vlasov, skladnosť, poistku proti prehriatiu či automatické vypnutie po odložení fénu, difuzéry a hlavice, ktoré vaše vlasy zvlnia, vytvarujú a dodajú im objem. Víťazom našej súťaže o „najlepšieho sušiča“ sa stal fén od spoločnosti Rowenta, a to nielen pre svoj elegantný vzhľad, ale aj pre funkcie, ktoré ho spoľahlivo postavili na prvé miesto. Výborne tvarovaný difuzér dokáže vytvoriť dokonalý objem, fúkanie vlasov mi trvalo kratšie ako pri ostatných testovaných fénoch a navyše – výsledok bol neporovnateľne lepší. Vlasy mi po fénovaní týmto sušičom ostali jemné a nezchlpené. Za Rowentou len o krok zaostával Remington. Vlastnosti profesionálneho sušiča vlasov, v porovnaní s Rowentou len za polovičnú cenu, a až trojmetrový prívodový kábel mu zabezpečili druhé miesto. Jediné, čo mu chýbalo, bola funkcia automatického vypnutia po položení fénu, ale tá sa určite dá oželieť . Tretie miesto zaujal Braun – fén najmä na farbené vlasy. Posledné dva sušiče BaByliss a Sencor mali len základnú výbavu. Vzhľadom na cenu sa ani 


Testujeme fény

1184704

niet čo čudovať. To však určite výrazným spôsobom prispelo k ich osudu menej kvalitných pomocníkov. 

Ponaučenie z celého testovania znie: Pri fénoch sa rozhodne oplatí ísť za kvalitou, aby sa vaša fúkaná nezmenila na fňukanú 🙂 . 
Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: test
Zdieľať článok

Diskusia