Testujeme stolové mixéry

Testujeme stolové mixéry

11. 10. 2012
Zdieľať

Stolový mixér určite nepatrí k nenahraditeľným kusom kuchynskej výbavy, v rodinách, kde sa veľa varí, však jeho pomoc iste ocenia. Prípravu jedla môže výrazne uľahčiť, i keď svojimi rozmermi je vhodnejší do väčších kuchýň, ktoré netrpia nedostatkom úložných priestorov. Veľkým pozitívom je však to, že jeho použitie je univerzálne a jednoduché – stačí spojiť dve časti, zapojiť do elektriny a môžete mixovať.

Mixér nie je špecializovaný na prípravu jediného typu jedla – určite s ním zvládnete mliečne kokteily, omáčky, rôzne plnky či polievky, s niektorými dokonca posekáte aj ľad, takže už nič nebude brániť príprave domáceho mojita. J Na prvý pohľad sa môže zdať, že čistenie bude o niečo zložitejšie, výrobcovia však mysleli na uľahčenie práce a ušetrenie času aj v tomto smere. 


Testujeme stolové mixéry

Testujeme stolové mixéry


Testujeme stolové mixéry

Testujeme stolové mixéry

Ako dopadlo testovanie?

Pred kúpou mixéra by ste si mali zvážiť, na čo všetko ho budete používať. Od toho bude závisieť vaša investícia – prístroje s lepšími funkciami totiž nie sú lacnou záležitosťou. V každom prípade tu platí: čím viac funkcií, tým drahší mixér, na druhej strane však drahšie spotrebiče ponúkajú aj úmerne viac možností využitia. 
Spomedzi všetkých testovaných mixérov sa mi najviac pozdával Philips – na pohľad pekný, funkčne dobre vybavený, dalo sa s ním dokonca aj odšťavovať a bol za prijateľnú cenu. Ľahko a hlavne intuitívne sa s ním pracovalo (neznášam návody na použitie)…  🙂
Prekvapil ma mixér Sencor s funkciou drvenia ľadu a sympatickým dizajnom, jeho nevýhoda bola v iba dvoch stupňoch mixovania. Catler a Krups ako zástupcovia luxusnejších značiek splnili všetky očakávania – za pomerne vysokú cenu vám tieto spotrebiče poskytnú všetko, čo potrebujete na prípravu najrôznejších jedál a kokteilov. Moulinex s dvoma stupňami mixovania úplne postačoval na základné použitie, čomu zodpovedala aj jeho cena. Electrolux mal štandardné funkcie, výrobcovia však uvádzali nízku hlučnosť, čo som pri testovaní nepostrehla, a prekvapila ma aj jeho vysoká cena.
Pravdupovediac, stolový mixér doma nemám a po tomto testovaní som sa utvrdila v tom, že mi v najbližšom čase v kuchynskej výbave ani chýbať nebude. Tento spotrebič je jednoznačne vhodnejší do domácností, kde sa často a veľa varí…  🙂
 
Na všetky testované výrobky je záruka dva roky. Všetky spotrebiče mali v uzávere otvor na dopĺňanie ingrediencií.


Testujeme stolové mixéry

Testujeme stolové mixéry

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: mixér testovanie
Zdieľať článok

Diskusia