V kúpeľniach veľkomesta

21. 07. 2009
Zdieľať

Kde inde by sme mali hľadať kúpeľňu s pravou mestskou atmosférou, než v našej metropole a priamo na brehu Dunaja? A čo sme hľadali, to sme veru aj našli – na najlukratívnejšej adrese v meste sa budú zušľachťovať telá v priestoroch hodných londýnskych architektov, z pera ktorých pochádza návrh. Pre niekoho „psí čumák“, pre iného maximálna elegancia – to je štýl dnešných veľkomiest.

Ak čakáte „zlaté kľučky“, zabudnite! Známa bratislavská Eurovea ponúka byty zariadené na výsosť moderne. Materiály a vybavenie sú síce luxusné v súčasnom ponímaní – interiérom kúpeľní vládne ušľachtilý kameň, elegantná kombinácia chrómu, skla a exotického dreva a, samozrejme, najnovšie technológie.


V kúpeľniach veľkomesta

208929
Daniel Veselský

Dve v jednom

Trojizbové byty sú najčastejším cieľom slovenských rodín. V rámci komplexu Eurovea sú v týchto takzvaných dvojspálňových bytoch dve kúpeľne, pričom ich miestu v dispozícii zodpovedá aj ich zariadenie: pri vstupe do bytu je menšia z kúpeľní, ktorá slúži na bežné denné používanie a tiež pre hostí, väčšia z kúpeľní má charakter en-suite – je spojená so spálňou a svojím vzhľadom aj vybavením je výsostne relaxačná. Zaujímavé je umiestnenie práčky – nájdete ju v minipráčovni na chodbe, takže neovplyvňuje atmosféru ani jednej z kúpeľní a v žiadnom z pohľadov ju nemení z príjemne relaxačnej na pracovnú.


 


V kúpeľniach veľkomesta

208941
Daniel Veselský


V kúpeľniach veľkomesta

208931
Daniel Veselský

V menšej kúpeľni nad vaňou je aj pevná hlavová sprcha, miesto na sprchovanie je chránené decentnou sklenenou zástenou. V kúpeľni en-suite je vedľa vane samostatný sprchovací kút bez zásteny a bez sprchovej vaničky, od ostatnej kúpeľne oddelený len malým schodíkom. Obe kúpeľne sú dokonale prepracované do posledného detailu – či je to stropné osvetlenie a vetranie, alebo elegantné vypínače. Pocit luxusu v kúpeľni vedľa spálne dovádza do dokonalosti zabudovaná LCD obrazovka nad vaňou.


V kúpeľniach veľkomesta

208936
Daniel Veselský

Elegancia, technika a premyslené detaily

Obe kúpeľne v byte spája rovnaký štýl s rovnakými výrazovými prostriedkami a tiež podobné zariadenie a detaily. Typickým prvkom je napríklad vápencová dlažba, aká sa okrem kúpeľní opakuje aj v kuchyni a na chodbách. Z kúpeľne en-suite prechádza do drevenej plávajúcej podlahy spálne. Zladené podlahy sú pritom osvedčeným prvkom, pomocou ktorého sa zjednotí pôsobenie celého bytu. K ďalším výrazným spoločným znakom patria keramické umývadlá zapustené do elegantnej kamennej dosky, ktorá slúži ako praktický toaletný pult, a predstenové inštalácie, ktorých obložením vznikajú užitočné plochy – napríklad polica nad zabudovanou nádržkou závesnej toalety, či miesto na sedenie pri vani, ktoré vzniklo predĺžením plochy potrebnej na prekrytie skrytej ručnej sprchy a podomietkovej batérie. Celkové pôsobenie kúpeľní zjednocujú aj použité materiály a štýl zariadenia – kombinácia prírodného kameňa a keramickej mozaiky v decentnej pánskej farebnosti, ktorú na stenách dopĺňajú zrkadlá, ako aj dyhované toaletné skrinky či rafinované niky s osvetlenými policami.

Článok bol uverejnený v časopise Môj dom.

Kategória: Bývanie Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa návšteva
Zdieľať článok

Diskusia