Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

19. 10. 2010
Zdieľať

Dnes, viac ako kedykoľvek predtým, sa kladie dôraz na čistotu a dodržiavanie hygieny. Keďže na stenách by baktérie človek nečakal, nie je až taký ostražitý. Na trhu sa preto objavili aj špeciálne antibakteriálne nátery, ktoré zabraňujú tvorbe baktérií na povrchu steny.

 

Proti baktériám bojujte farbami
Zaujímavý spôsob predstavujú nátery s technológiou strieborného iónu, určeného na ničenie baktérií. Strieborné ióny, ktoré sú baktericídne proti takmer 150 druhom baktérií, vytvárajú na povrchu steny ochranný trvanlivý film. Povrch ostáva tvrdý, bez trhliniek a ľahko umývateľný, preto je ideálny aj do priestorov, ktoré sú vystavené opotrebovaniu. Môžu sa využiť aj na náter vhodne pripraveného dreva a kovu. Navyše obsahujú fungicídy, respektíve algicídy, aby zabránili rastu rias a plesní, ktoré poškodzujú nátery. (zdroj: Johnston’s)

 


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289253

Hľadajte krásu vo výrazných farbách. Vracia sa napríklad zelená ako obľúbená farba sezóny. Na salóne v Miláne, jednom z najprestížnejších podujatí zameraných na interiérový dizajn a novinky, sa dostala do popredia spolu s farbami, ako sú oranžová či červená, nezabudlo sa ani na čiernu v kombinácii so zlatou, striebornou, bronzovou alebo bielou. (foto: Primalex)


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289254

Trendom sú kreatívne úpravy stien a tvorivá nezávislosť. Interiér mladého človeka môže byť atraktívny aj vyjadrením vlastného vkusu na stenách. Všetko je otázkou pohľadu na svet. Grafiti sa prenieslo už aj do bytového interiéru a začína sa chápať ako umelecký smer. (foto: ID Point)


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289250

Dokonale uhladené omietky boli, sú aj budú stále v móde. Buď ovládnu celý priestor a hrajú sa iba s farbami, alebo tvoria pozadie jednej výraznej štruktúrovanej omietke, obkladu alebo tapete. Čo je práve v kurze? Výrazné a odvážne farby. Nebojte sa ich! (foto: String Furniture, Bal Slovakia)

 

V prípade, že ste sa rozhodli použiť v kúpeľni namiesto klasických obkladačiek farebný náter, dbajte na to, aby ste vybrali nielen správnu farbu, ale aj jej kvalitu. Do miestností s vysokou vlhkosťou sú vhodné umývateľné nátery. Na miesta, kde stena prichádza do priameho kontaktu s vodou, sa odporúča vodoodpudivý (silikónový) náter.


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289251


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289252

Jednoduchá benátska omietka je stále obľúbená. Táto zaujímavá dekoračná maľba sa vytvára pomocou hladidla (kovového alebo plastového), keď sa na jeho hranu nanesú dve až štyri odtiene farby a krátkymi ťahmi sa v rôznom smere rozotierajú. Vzniká tak zaujímavá farebná kompozícia. (foto: Bal Slovakia)


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289256

Hladká omietka patrí k základným a najrozšírenejším druhom povrchových úprav stien v interiéri. Ak nemáte odvahu na výrazné farby, siahnite po pastelových tónoch a ich kombináciách. (foto: IKEA, Primalex)


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289239


Výrazné farby a nedokonalosť dokonalosťou

289257

Biela si urputne drží svoju pozíciu na poli trendov, aj keď je len otázkou času, ako dlho to vydrží. Takže, ak sa rozhodnete pre bielu, tak na všetkom. (foto: IKEA)

 

V spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, divízia Rigips, nám poradili:
Pri konečnej úprave povrchu stien v byte, či dome treba pamätať na skutočnosť, že už pri samotnom dýchaní odovzdávame interiéru až niekoľko litrov vody. Inak to nie je ani pri príprave jedál či využívaní kúpeľne. Preto treba vyberať taký materiál, ktorý dokáže túto prirodzenú vlhkosť regulovať a vytvárať príjemnú mikroklímu miestnosti. Vlastnosti, ktoré regulujú klímu, sú teda dosť zásadné! Samozrejme, nemenej dôležitými faktormi sú zdravotná neškodnosť prírodného sadrovca s vhodným PH, nízky statický náboj, ktorý neviaže prach, požiarna ochrana, ktorá vzniká uvoľnením objemu vody v samotnej sadre, a teda jej samozhášavosť. Dôležitá je tiež estetika a kvalita povrchu bez celoplošného brúsenia a s tým spojenej zbytočnej prašnosti.

ZDROJ: časpis môj dom JAGA GROUP, s.r.o.

Kategória: Bývanie Navrhovanie interiéru
Tagy: bývanie štýl trendy
Zdieľať článok

Diskusia