Whirlpool – cesta k technologickej dokonalosti

Whirlpool – cesta k technologickej dokonalosti

30. 05. 2012 Zdieľať

Inovatívny duch je neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti Whirlpool. Do svojich výrobkov integruje funkčný dizajn plný vzrušujúcich vlastností, nový životný štýl a prístup šetrný k životnému prostrediu. Spoločnosť si dláždi cestu k technologickej dokonalosti, ktorá sa prejavuje v niekoľkých jedinečných spotrebiteľských zážitkoch.

— Advertorial spoločnosti Whirpool Slovakia spol. s r.o.  —

Prvý živý technologický zážitok 6. Zmysel™ Live umožňuje spotrebiteľom komunikovať so svojimi  domácimi spotrebičmi prostredníctvom mobilných telefónov, tabletov alebo počítačov. Tieto spotrebiče budú schopné poskytovať spotrebiteľom informácie o energetickej spotrebe, nápady a tipy na lepšie využívanie (výkonnosť, spotreba energie). Používateľ tak môže získať podrobné údaje o spotrebe energie buď podľa ročnej spotreby, alebo podľa činností plánovaných na daný deň. Keďže sa v budúcnosti očakávajú v priebehu dňa rôzne tarify, plánovač činností môže presúvať spustenie naprogramovaných spotrebičov a ukázať, ako to ovplyvní spotrebu a v konečnom dôsledku ušetrí peniaze.

 

Whirlpool – cesta k technologickej dokonalosti

1110195
Whirpool

 
Tablet umožní používateľovi vybrať recept, ktorý chce uvariť. Po vybratí receptu sa zobrazí zoznam ingrediencií, ako aj postup prípravy jedla. Po ukončení príprav stačí jedlo vložiť do rúry, nastaviť čas, kedy chceme jesť, a všetky nastavenia sa automaticky odošlú rúre. Ostatné už urobí ona sama – naprogramuje teplotu, čas a dĺžku prípravy jedla na základe receptu a naplánuje spustenie podľa času, kedy chce používateľ jesť.
 

Whirlpool – cesta k technologickej dokonalosti

1110196
Whirpool

 
Druhým je revolučný systém domácich spotrebičov, ktorý pozostáva z jedinečného dialógu medzi jednotlivými spotrebičmi. Ide o technologický pokrok s maximálnym využitím energie na udržanie bezkonkurenčnej výkonnosti. Synergická kombinácia jednotlivých spotrebičov šetrí vodou, teplom aj elektrinou. Koncept systému GREENKITCHENTM, ktorý je inšpirovaný prírodou, hľadá možnosti prispôsobovania, znižovania odpadu a rozšírenia recyklácie. Vzájomne sa tak prepojili umývačka riadu 6. Zmysel™ PowerClean a kombinovaná chladnička s mrazničkou 6. Zmysel™ Fresh Control.
 
Tento jedinečný systém využíva odpadové teplo generované chladničkou na plný výkon umývačky riadu triedy A+++. Teplo, ktoré generuje kompresor chladničky, sa použije na zohriatie vody v nádrži umiestnenej v oblasti kompresora. Táto predhriata voda sa posiela do umývačky riadu cez potrubie a v priebehu umývacieho cyklu sa používa na vytvorenie 10-percentnej úspory. Každý výrobok ponúka vyššiu úsporu energie, ale ak sa zakúpia spolu, tvoria „najzelenšiu“ súpravu na trhu. 
 

Whirlpool – cesta k technologickej dokonalosti

1110198
Whirlpool

 
Tretím pôsobivým konceptom je evolúcia sortimentov výrobkov spoločnosti Whirlpool a ich priblíženie človeku, keď výkonnosť a estetika ide ruka v ruke s lepším prispôsobením kuchynského priestoru. Svoju pozornosť spoločnosť zamerala na inovatívne materiály a povrchy, ktoré vyhovujú nielen estetickým, ale aj technickým požiadavkám. Inovatívne ošetrenie povrchu iXelium™ vďaka naneseniu nanotechnológie na oceľ funguje ako bariéra proti chemickým a mechanickým činidlám a navždy uchováva kvalitu a prirodzený lesk kovu. 
 

Whirlpool – cesta k technologickej dokonalosti

1110193
Whirlpool

 
Pre tých, čo oceňujú vybraný dizajn a hľadajú domáce spotrebiče vyhovujúce ich osobnosti, ponúka spoločnosť Whirlpool kolekciu umeleckej galérie odsávačov pár – rad 12 panelov odsávačov s originálnymi grafickými námetmi, ktoré sa hodia do modernej kuchyne. Skutočným cieľom tejto kolekcie je jednoduché prispôsobenie kuchyne zakaždým, keď spotrebiteľ potrebuje nádych inovácie za primeranú cenu a bez veľkého inštalačného úsilia, pretože spotrebiteľ si môže panel kúpiť a sám nainštalovať. 
Viac o jednotlivých produktoch nájdete na www.whirlpool.sk
 
Filozofia spoločnosti Whirlpool znie: Dizajn je sám osebe prchavý, ak ho nesprevádza technologická výkonnosť. 
 
Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: whirpool
Zdieľať článok