Z morí a oceánov

Z morí a oceánov

01. 08. 2007
Zdieľať

Z morí a oceánov cez ruky vášnivých prázdninových lovcov rovno do najintímnejšieho kúta mestského bytu. Trochu zručnosti, kus romantiky, závan dobrodružstva a zo zanedbávaného kúta sa razom stane zákutie, ktorému hrozí, že bude stále v plnom nasadení

Väčšinou nenápadná časť obytného priestoru, často na okraji záujmu pri zariaďovaní domova, možno ukrývaná miestnôstka – taká môže byť charakteristika WC. Časy sa menia a toalety našich domovov tiež. Vďaka meniacim sa názorom na interiér už dávno neplatí, že tie najlepšie nápady stačí venovať reprezentačným častiam bytu.


Z morí a oceánov

103451

Byty sa dnes už zariaďujú s rovnakou pozornosťou v celom svojom objeme. Niekoľko dobrých nápadov sme v jednom takom byte našli na toalete – v štýle spomienok na morský svet. Pre niekoho menší úlet, pre iného zveľadenie miestnosti.

Miestnosti, do ktorej sa každý, chtiac či nechtiac, denne vracia. Tak prečo sa dívať na nezaujímavé steny alebo monotónne vybavenie, keď sa to dá aj inak! Tento spôsob výzdoby sa síce niekomu môže javiť gýčový, ale určite poteší romantické duše. Veď snívať sa dá všade!

Rôzne reakcie a názory hostí, ktorí si tu „odskočili“, dokazujú, že nikto sa nebude na takejto toalete nudiť. Prihnal sa čas dovolenkových dní.


Z morí a oceánov

103450

Tí, čo si ich nevedia predstaviť bez pobytu pri mori, poznajú ošiaľ zberateľskej vášne. V každej rodinke sa nájde aspoň jeden hľadač morských pokladov. Nemôže si pomôcť a jednoducho celé dni z pobrežia zvlačuje, čo more dá.

Neštíti sa prepašovať v batožine cez prah vlastného obydlia množstvo „veľmi potrebných a praktických“ suvenírov v ešte praktickejších nádobách. Ako obyčajne aj tento rok niektorí jedinci „zamoria“ svoje príbytky morskou háveďou. Poďme sa teda pozrieť na koncentrát zberateľskej alebo priam loveckej vášne v podobe sladkovodných a morských mušlí, rôznych živočíchov a ich pozostatkov.

Výtvory, maľby a objekty z vodného sveta prinášajú potešenie nielen autorke, ale aj ostatným „postihnutým“. Pravda je, že niekedy si návštevník odnesie nejakú trofej z miesta činu, ale vo väčšine prípadov sa majiteľka odhodlá a vyrobí ďalšiu morskú výzdobu pre tých, čo sa najviac nadchnú a chcú patriť k vlastníkom morom zamorených WC. Našťastie, za viac ako niekoľko desiatok rokov sa v tejto domácnosti nazhromaždili slušné, ba priam nevyčerpateľné zásoby materiálu.

Kategória: Bývanie Dekor
Tagy: bývanie výzdoba mušľami
Zdieľať článok

Diskusia