Zelená technológia chladenia

Zelená technológia chladenia

10. 06. 2010
Zdieľať

Špeciálna antibakteriálna vrstva na stenách chladničky, odkladacie plochy z bezpečnostného skla, transparentný zásobník na zeleninu a extrémne nízka spotreba energie – to sú hlavné prednosti kombinácie chladničky s mrazničkou Bosch InoxLook.

— Komerčná prezentácia spoločnosti BSH domácí spotřebiče s.r.o. – org. zložka Bratislava —

Označenie Green Technology je synonymum životnosti, efektivity, transparentnosti a ekonomického zaobchádzania so zdrojmi a s energiou. Táto myšlienka platí aj pri kombinácii chladničky s mrazničkou Bosch InoxLook KGV 36X47. Potraviny sú uchovávané čerstvé tým najhospodárnejším spôsobom, ktorý zabezpečuje energetická trieda A++, kde dve plusové znamienka symbolizujú približne o 25 percent nižšiu spotrebu energie oproti triede s jedným plusovým znamienkom. Automatický systém odmrazovania navyše zabraňuje energetickým stratám, ku ktorým dochádza pri námraze chladiaceho zariadenia. 
 


Zelená technológia chladenia

268595
Bosch

Ochranný štít pre vaše potraviny
Neviditeľný ochranný štíto, ktorý zamedzuje množeniu choroboplodných zárodkov a vzniku plesní, je AntiBacteria, látka na báze striebra nanesená na vnútorných stenách chladničky. Predstavuje prírodnú a účinnú ochranu proti baktériám a vzniku plesní, ktorá zabezpečí hygienu v celej chladiacej časti.

Bezpečnosť pre celú rodinu
Odstup jednotlivých odkladacích plôch z bezpečnostného skla možno bez námahy meniť a nastaviť ich podľa momentálnej potreby. Praktické odkladacie plochy nielenže ponúkajú veľmi originálny a elegantný vzhľad, ale vďaka novej konštrukcii možno na ne uložiť až o 15 % viac potravín.

Aby kvalita potravín zostala zachovaná
Aby si potraviny zachovali svoju čerstvosť, kvalitu a nutričnú hodnotu aj pri dlhodobejšom skladovaní, je dôležité vytvoriť v chladiacom priestore také špecifické podmienky, aké si jednotlivé druhy pokrmov vyžadujú. Z tohto dôvodu sa v chladničke KGV 36X47 okrem bežného chladiaceho priestoru nachádza transparentný zásobník na ovocie a na zeleninu, ktoré si vďaka vlhkejšiemu vzduchu udržia svoju chrumkavosť, šťavnatosť a obsah vitamínov a minerálov až o 50 % dlhšie. V zásobníku sa vlhkostnou membránou trvale udržiava vlhkosť vzduchu na úrovni 95 %, pričom prebytočné vlhko sa automaticky odvádza mimo nej. Teplotné prostredie tak simuluje podmienky, aké väčšinou vládnu v pivnici, čo je ideálne napríklad na skladovanie ovocia a zeleniny, pre ktoré nie je úplne chladné prostredie veľmi vhodné.

Viac informácií o chladničkách značky Bosch nájdete na  www.bosch-spotrebice.sk.

Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče
Tagy: bosch
Zdieľať článok

Diskusia