Alternatíva pri oprave striech

27. 01. 2012 Zdieľať

Hlavnými nepriateľmi šikmej strechy sú čas a poveternostné vplyvy, ktorým musí strecha dennodenne odolávať. Strecha patrí k najnamáhanejším konštrukciám domu a jej životnosť je obmedzená. Skôr či neskôr každá strešná krytina podľahne času a objavia sa na nej poruchy, ktoré treba okamžite riešiť. Kľúčový je výber správneho materiálu a optimálneho spôsobu obnovy strechy. Novinkou na slovenskom trhu je asfaltová krytina Icopal 3D zo skupiny Icopal.

— Advertorial spoločnosti Icopal a.s. —

 

Oprava a celková rekonštrukcia šikmej strechy je náročná nielen z hľadiska realizácie, ale v mnohých prípadoch aj z finančného hľadiska. Majitelia rodinných domov si často nemôžu dovoliť nákladné riešenia a hľadajú spôsoby, ako strechu opraviť, ale pritom neminúť veľa peňazí. Alternatívou pri oprave existujúcich šikmých striech pokrytých asfaltovanými pásmi, asfaltovými šindľami alebo maloplošnými eternitovými krytinami je asfaltová krytina Icopal 3D. Ide o ekonomické, ale pritom kvalitné riešenie. O vysokej kvalite výrobku svedčí aj dlhoročná záruka v trvaní až 10 rokov.


Alternatíva pri oprave striech

1057811
Icopal, a.s.

Vynikajúce mechanické vlastnosti

Asfaltová krytina Icopal 3D modifikovaná SBS kaučukom je inovatívna hydroizolačná krytina na pokrývanie šikmých striech. Nosná vložka Icopal 3D je vyrobená z kombinovanej sklenenej rohože spevnenej mriežkou z vysokokvalitných sklenených vlákien. Výrobok má vynikajúce mechanické vlastnosti či vysokú silu ťahu. Asfaltová krytina Icopal 3D patrí navyše do triedy výrobkov, ktoré sú podľa európskeho klasifikačného systému odolné proti vonkajšiemu ohňu BROOF(t1). Vylúčením skladanej krytiny sa zaisťuje aj zvýšená odolnosť hydroizolačnej vrstvy proti naviatiu snehu alebo prieniku dažďa do podstrešného priestoru.

Asfaltovaný pás s 3D efektom

Pri rekonštrukcii asfaltovanou krytinou Icopal 3D sa odstránia všetky neduhy strechy. Zároveň ňou možno starej streche dodať nový atraktívny vzhľad. Farebný hrubozrnný minerálny posyp vytvára trojrozmerný priestorový dojem tradičnej škridlovej krytiny. Podľa smeru ukladania pásov však možno s Icopal 3D vytvoriť dva odlišné vizuálne efekty. V prípade ukladania pásov oblúkmi nadol získa strecha vzhľad tradičnej skladanej krytiny. Ukladaním pásov oblúkmi nahor zas možno vytvoriť efekt románskej skladanej krytiny a dizajnom strechy sa tak priblížiť južanskej architektúre.


Alternatíva pri oprave striech

1057812
Icopal, a.s.

Časovo nenáročná realizácia

Rekonštrukcia šikmých striech s asfaltovou krytinou Icopal 3D je pomerne jednoduchá a realizácia nezaberie veľa času. Podmienkou je však dodržanie technologického postupu a výrobcom predpísanej systémovej skladby. Icopal 3D je určený na rôzne typy striech. Vďaka nízkej hmotnosti ju možno použiť aj na staré strechy so slabšou nosnou konštrukciou. V úvode obnovy treba strechu najprv vyčistiť a vykonať montáž klampiarskych prvkov, držiakov žľabov a odkvapov. Následne sa na pôvodnú strešnú krytinu nanesie modifikovaný penetračný náter Siplast Primer® Speed SBS. Na takto pripravený podklad sa nataví a mechanicky ukotví pás Icopal 3D. Detaily konečnej úpravy, ako sú hrebeň, úžľabia či nárožia strechy, sa rovnako zhotovujú zo základného asfaltovaného pása. Vďaka tomu sa pri rekonštrukcii šikmej strechy s Icopal 3D tvorí minimálne množstvo odpadu, čím sa maximálne zefektívňuje jej využitie. Icopal 3D je moderná, ekonomicky výhodná krytina určená na rekonštrukciu šikmých striech.

Viac info: www.icopal.sk
Tel.: +421 907 791 198

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: icopal
Zdieľať článok