20. 03. 2013 Zdieľať

Bezpečnosť, spoľahlivá opora pri pohybe po schodoch i dokonalý dizajn – to je hlavné poslanie moderného zábradlia, takže pri výbere zostáva výzvou kvalitné vyhotovenie, nadčasovosť a ľahká údržba.

— Advertorial spoločnosti J.A.P. Slovakia, s. r. o. —

Zábradlie z nerezovej ocele má svoj charakter, no rado podlieha rôznym štýlom interiéru. Typickými vlastnosťami nerezovej ocele sú odolnosť a schopnosť potešiť vás leskom bez špeciálnej údržby. Na trhu je jednoduché riešenie, ktoré má všetky uvedené vlastnosti. Ide o stavebnicový systém zábradlí od spoločnosti J.A.P. Slovakia. Spočíva v možnosti kombinovať jednotlivé do seba zapadajúce komponenty. Nepostavíme vás teda pred hotovú vec, na ktorej nemôžete nič zmeniť – zábradlie si vyberiete a skombinujete sami presne podľa svojich predstáv! „Stavebnicové zábradlie je v dnešnej dobe jednoduchým a rýchlym riešením s prvotriednym dizajnom. Hodí sa na všetky typy schodísk – betónové, bočnicové, segmentové, ale aj točité. Ideálne je aj na balustrády, francúzske okná alebo balkóny,“ konštatuje pán Petr Paksi, výkonný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, popredného výrobcu zábradlia z nerezovej ocele.

Stavebnicové zábradlie J.A.P. Slovakia s lankovou výplňou.

Stavebnicové zábradlie J.A.P. Slovakia s lankovou výplňou,
J.A.P. Slovakia, s. r. o.


Stavebnicové zábradlie J.A.P. Slovakia s lankovou výplňou.


Jednotlivé typy zábradlí možno kombinovať – nerezové zábradlie s plochými stĺpikmi a sklenená balustráda vyplnená Grafosklom s motívom vlny.

Jednotlivé typy zábradlí možno kombinovať – antikorové zábradlie s plochými stĺpikmi a sklenená balustráda vyplnená Grafosklom s motívom vlny
J.A.P. Slovakia, s. r. o.


Jednotlivé typy zábradlí možno kombinovať – nerezové zábradlie s plochými stĺpikmi a sklenená balustráda vyplnená Grafosklom s motívom vlny.

Stavebnica pre veľkých

Základné charakteristiky zábradlia sa odvíjajú od vzhľadu stĺpika, ktorý určuje krivky ostatných segmentov založených na stavebnicovom princípe. Vďaka tomu je zábradlie rýchlym a jednoduchým riešením. Patrí do vyššej dizajnovej triedy, napriek tomu si ho môžete zostaviť podľa vlastných predstáv. Môžete si vybrať guľatý i hranatý stĺpik so štvorcovým prierezom alebo plochý zložený z dvoch nerezových pásov. V ponuke sú aj varianty horného držadla. Môže byť drevené – namorené podľa farby schodiska – alebo z nerezovej ocele. „Vďaka rôznym typom výplne zábradlie nadobúda nekonečné množstvo podôb. Jedným variantom sú spletené lanká, ďalším prúty s hladkým povrchom, ktoré môžu smerovať priečne alebo zvisle. Nerezová oceľ sa esteticky ešte zdokonalí v kombinácii so sklom, a to priesvitným čírym alebo priesvitným mliečnym sklom satináto. Zladenie s odtieňmi interiéru umožnia farebné sklo planibel, ornamentálne sklá podľa individuálneho výberu, alebo aj Grafosklo – dizajnové sklo so zatavenou vnútornou grafikou. Rozširujúce možnosti ponúka kombinácia sklenenej výplne s lankami a prútmi,“ upresňuje pán Petr Paksi. Nezabudlo sa ani na varianty úchytiek sklenenej výplne. Vyberať si možno podľa oblého či hranatého tvaru. Okrem spomínanej kombinácie nerez ocele s drevom a sklom vám nerezové zábradlie určite padne do oka aj v spoločnosti kameňa. Vďaka tejto variabilite zábradlie J.A.P. Slovakia ľahko a rýchlo zmení tvár schodiska. Stačí výmena pôvodného zábradlia. Šikovný domáci majster si s montážou zábradlia od renomovanej slovenskej firmy navyše poradí sám!

Montáž stavebnicového zábradlia J.A.P. Slovakia zvládne každý zdatnejší domáci majster.

Montáž stavebnicového zábradlia J.A.P. Slovakia zvládne každý zdatnejší domáci majster, foto: J.A.P. Slovakia.
J.A.P. Slovakia, s. r. o.


Montáž stavebnicového zábradlia J.A.P. Slovakia zvládne každý zdatnejší domáci majster.

Do interiéru i exteriéru

Dôležitým faktorom je to, že zábradlie z nerezovej ocele od J.A.P. Slovakia vyhovuje bezpečnostným požiadavkám stanoveným vo vyhláške a európskej stavebnej norme týkajúcej sa zábradlí. Nerezová oceľ tak otvára dvere zladeniu interiérového a exteriérového zábradlia. „Vonkajšie prostredie nijako neobmedzuje využitie a navyše ponúka atraktívnu kombináciu lesku a záhradnej zelene. Zábradlie J.A.P. Slovakia doplní nielen vchod do domu, ale ozdobí aj francúzske okná na poschodí či balkóny. S takýmto zábradlím nemusíte myslieť na údržbu, len na to, či sa vám páči,“ uzatvára pán Petr Paksi.
 
Kontakt:
J.A.P. Slovakia, s. r. o.
Zadunajská cesta 12
851 01 Bratislava

 

Kategória: Materiály
Zdieľať článok