Preč s plesňami. Vetrajte!

05. 05. 2010
Zdieľať

Vlhkosť je nepriateľom mnohých stavieb. Nejde však len o problém starších domov, v skutočnosti sú ňou ohrozené aj novostavby. Vlhkosť totiž vzniká pri bežnej ľudskej činnosti, akou je dýchanie, varenie, sprchovanie či pranie a narastá s počtom obyvateľov v domácnosti. Neželanej vlhkosti by ste sa mali čo najskôr zbaviť, a to dostatočnou výmenou vzduchu. Nevetrané miestnosti totiž vytvárajú ideálnu živnú pôdu pre nebezpečné plesne.

 

— Komerčná prezentácia spoločnosti Schiedel Slovensko spol. s r.o.—

Plesne patria medzi alergény, ktoré môžu podporovať alebo zapríčiňovať chronické ochorenia a alergie. Nevetrané obytné miestnosti však nespôsobujú starosti len alergikom. Vysoká koncentrácia CO2 môže aj u zdravých ľudí vyvolať slabosť a malátnosť. Vyhnite sa nepríjemnej vlhkosti vo vašom dome či byte. Zredukovať množstvo alergénov vo vlastnej domácnosti možno jednoducho – vetraním.


Preč s plesňami. Vetrajte!

258995
Schiedel

Vetrajte rozumne

Mnoho ľudí na pravidelné vetranie zabúda a neuvedomuje si, že čerstvý vzduch je nevyhnutný. Odborníci odporúčajú vetrať intenzívne 5 až 10 minút viackrát za deň. Bežným vetraním oknami však človek vykuruje viac ulicu ako svoj príbytok. Najmä v zimnom období môže takéto vetranie priniesť výrazné tepelné straty. Navyše, ak máte zateplený dom a osadené kvalitné okná, koncentrácia vlhkosti vo vnútri je omnoho vyššia ako v nezateplených budovách. Práve kvôli tesnosti a tepelnoizolačným vlastnostiam samotného objektu treba zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu a vytvoriť tak zdravé prostredie pre celú rodinu. Pri dnešnom trende utesnených, energeticky úsporných domov už prirodzená výmena vzduchu zďaleka nestačí. Optimálnym riešením správneho a dostatočného vetrania bez výrazných tepelných strát sú systémy riadeného vetrania. Moderné vetracie zariadenie AERA Comfort prináša spoločnosť Schiedel.


Preč s plesňami. Vetrajte!

258997
Schiedel

Optimálne množstvo vzduchu so systémom AERA Comfort

Vetrací systém AERA Comfort vám vďaka svojim jedinečným vlastnostiam splní sen o pohodlnom a zdravom bývaní. AERA Comfort monitoruje vlhkosť v miestnosti a zabezpečuje optimálnu a pravidelnú výmenu vzduchu. Pracuje nepretržite počas dňa i noci, dokonca aj v neprítomnosti členov domácnosti. Systém automaticky reaguje na zmeny vlhkosti vzduchu v jednotlivých miestnostiach, preto budete mať vždy správne množstvo vzduchu v správnom čase a na správnom mieste. AERA Comfort totiž vie, koľko vzduchu váš dom potrebuje. Množstvo vzduchu prispôsobuje počtu osôb, ktoré sa nachádzajú v miestnosti, a ich aktivite. To znamená, že cez deň, keď sa využíva najmä kuchyňa a obývačka, zabezpečí systém dostatok vzduchu v týchto obytných priestoroch. Počas noci sa, naopak, budú vetrať najmä spálne, kde práve v tomto čase dochádza k zvýšenej produkcii vlhkosti.


Preč s plesňami. Vetrajte!

258996
Schiedel

Riadené vetranie znižuje ročnú spotrebu energie

Prednosťou riadeného vetrania AERA Comfort je jednoduchá montáž, ktorá si nevyžaduje konštrukciu zložitých vzduchotechnických rozvodov. Ihneď ako je systém spustený do prevádzky, pracuje samostatne, pričom si vyžaduje minimálnu údržbu. Výhodou vetracieho systému AERA Comfort je nielen jeho automatická činnosť, ktorá umožňuje „zabudnúť“ na vetranie, ale aj možnosť jeho vypnutia. Ak je vonkajší vzduch znečistený zápachom, stačí systém na určitý čas vypnúť a počkať, kým sa vzduch vonku vyčistí. Na druhej strane systém AERA Comfort disponuje aj funkciou nárazového vetrania, ktorá umožňuje urýchlenú výmenu vzduchu. Svojím pôsobením vytvára systém riadeného vetrania optimálnu mikroklímu v dome. So systémom AERA Comfort navyše ušetríte. Podľa nezávislých inštitútov znižuje používanie systému riadeného vetrania spotrebu energie ročne približne o 5 kWh na m2. Plne automatický systém vetrania sa tak postará o vašu pohodu.

Viac užitočných informácií nájdete na www.schiedel.sk.

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Zdieľať článok

Diskusia