Na obklade maľované

Na obklade maľované

27. 02. 2006
Zdieľať

Ak máte pocit, že vaša kúpeľňa už potrebuje zmenu, nemusíte zrovna búrať a prestavovať. Môžete ju za pár korún a trochu snahy oživiť vlastnoručne vyrobenými obrázkami a doplnkami. Maľujú sa špeciálnymi vodovzdornými farbami a ich výhodou je napríklad aj to, že ich môžete bez problémov meniť a mať tak doplnky v kúpeľni ladené vždy do inej farby – napríklad podľa ročného obdobia, alebo vyzdobené novým motívom, ktorý sa vám zapáčil.

Na obklade maľované

46829

Čo budete potrebovať: • špeciálne farby – Window art
  (dostať ich kúpiť v
  papiernictvách),


 • plastovú fóliu (alebo inú
  priehľadnú hladkú plochu –
  plexisklo, sklo a pod.),


 • krém,


 • papier a ceruzku,


 • samolepiace háčiky (alebo háčiky a obojstrannú lepiacu pásku) a zubnú kefku,


 • fotografie.

Postup práce • Na papier predkreslite želaný vzor. Berte pritom do úvahy veľkosť fotografie (ak ju chcete použiť), veľkosť zubnej kefky aj háčikov. Najlepšie je priložiť si na papier kefku aj s háčikmi a výslednú polohu háčikov obkresliť na papier (obrys obkreslite trochu väčší).


 • Fóliu natrite krémom, aby sa hotové obrázky dali ľahšie sňať. Položte ju na papier s predkresleným vzorom a kontúrovacou čiernou farbou nakreslite obrysy. Farbu nechajte vyschnúť asi 2 hodiny.


 • Po zaschnutí začnite plochy vypĺňať farbami. Dôležité je dôkladne pokryť farbou celú plochu obrázka – buďte dôslední najmä v rohoch a ohyboch, pretože aj malé kúsky bez farby skomplikujú snímanie hotového obrázka. Pozor, nevyplňte miesta, kde majú byť háčiky!


Na obklade maľované

46830


Na obklade maľované

46831


Na obklade maľované

46832


Na obklade maľované

46833


Na obklade maľované

46834


Na obklade maľované

46835

 • Plochu, pod ktorou bude fotografia, pokryte priesvitnou farbou (pri práci sa vám bude javiť ako biela, ale po zaschnutí spriesvitnie). Priesvitné môžete nechať aj niektoré ďalšie plôšky, cez ktoré bude vidieť farbu obkladačiek.


 • Po dokončení nechajte obrázok poriadne zaschnúť (asi 24 hod.) a môžete ho začať pomaly od krajov snímať.


 • Zo spodnej strany obrázka podložte na určené miesto fotografiu a celú dekoráciu priložte na určené miesto v kúpeľni. Obrázok na rovný podklad dobre priľne (dá sa však pri troche snahy opatrne odstrániť). Teraz ostáva už len nalepiť háčiky a zavesiť kefky a uteráky.


Na obklade maľované

46838


Na obklade maľované

46839


Na obklade maľované

46840


Na obklade maľované

46841


Na obklade maľované

46842


Na obklade maľované

46843Obrázky a vzory vytvorené pomocou farieb Window art sú vodovzdorné a dajú sa podľa potreby neobmedzene veľakrát snímať a premiestňovať. Dobre držia na všetkých hladkých plochách – nielen na keramike, ale aj na skle a podobných materiáloch, a tak si môžete vyzdobiť obkladačky v kúpeľni, poháre na zubné kefky, zrkadlo alebo sprchovací kút, ale napríklad aj vázu alebo okno v kuchyni.

Kategória: Dekor
Tagy: dekor doplnky handmade nápad
Zdieľať článok

Diskusia