FrancisFrancis!

FrancisFrancis!

14. 09. 2005
Zdieľať

Značka FrancisFrancis! má v našom vnútri prebúdzať dušu dieťaťa, ktoré sa smeje a bezstarostne si užíva radosti života. Aj preto sa v novom logu značky nachádza tvár vysmiateho dievčatka s vyplazeným jazykom. Dobrú náladu a smiech, ktoré okolo seba šíria deti, by mali vyvolávať aj predmety do domácnosti so značkou FrancisFrancis!.


FrancisFrancis!

29777

Známy kávovar X1 bol prvým návrhom prístroja na espresso od dizajnéra Lucy Terazziho. Pri jeho navrhovaní sa vraj nechal inšpirovať tvarmi malej fiatky 500. Kávovar predstavili verejnosti v roku 1995 a predáva sa približne v 30 krajinách. Magazín WIRED výstižne opisuje dizajn tohto prístroja ako retrofuturistický. Nielen dobrý dizajn, ale jednoduchá obsluha, odolnosť a predovšetkým dobrá káva robia z tohto prístroja najlepší výrobok v kategórii domácich kávovarov. Kávovar X1 sa ponúka v mnohých sýtych farbách: v žltej, oranžovej, zelenej, svetlomodrej, tmavomodrej, sivej, bielej, krémovej, červenej, ružovej, čiernej, v antikore, titáne a v kombinácii chróm – čierna. Ladné tvarovanie a optimistické farby kávovaru zachránia každý interiér od smutnej depresie.FrancisFrancis!

29780


FrancisFrancis!

29779


FrancisFrancis!

29778

Do rodiny FrancisFrancis! patria aj ďalšie typy kávovarov. Typ X2 sa konštrukčne zhoduje s prístrojom X1. Je určený do zariadení s vyššou frekvenciou prípravy kávy (do kancelárií, malých gastronomických zariadení). Kávovar X3 je cenovo najdostupnejší model týchto špičkových kávovarov. Na začiatku roka 2002 sa predstavila nová luxusná elektronická verzia FrancisFrancis! s označením X4 a dnes sa už predáva aj hranatejšia verzia X5 s ručičkovými hodinami na prednej ploche. Úspech kávovarov FrancisFrancis! je hmatateľným dôkazom, že obľuba kávy rastie a ľuďom záleží na tom, akú kávu pijú a aký prístroj si položia na pracovnú plochu svojej kuchyne. Kávovary FrancisFrancis! na Slovensku predáva Markom, s. r. o. Farebná verzia prístroja X1 (šírka 26 cm, hĺbka 25 cm, výška 33 cm, nádrž na vodu 1,5 l, hmotnosť 7 kg) stojí 23 607 Sk s DPH.

Kategória: Dizajn
Tagy: design kávovar
Zdieľať článok

Diskusia